KONSOLPC

Take-Two, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin Ne Kadar Sattığını Açıkladı

Rockstar Games’in  de bağlı olduğu ana firma Take-Two Interactive’in üç aylık mali sonuçlarına göre, 2020 yılı Grand Theft Auto 5 ve GTA Online için rekor bir yıl oldu. Zira oyun çıkış yılı hariç en çok satışını 2020’de gerçekleştirdi.

Açıklanana göre GTA 5 toplamda 140 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Ayrıca oyun, geçen yılın Mayıs ayından bu yana 10 milyondan fazla kopya sattı. 2020 yılının tamamında ise 7 yıl önce çıkmış olmasına rağmen oyun 32.5 milyondan fazla kopya satarak, çıkış yılı olan 2013 hariç en çok satış yaptığı yıl oldu.

Ayrıca GTA Online, piyasaya sürüldükten yıllar geçmiş olmasına rağmen hala çok popüler. Take-Two, oyunun 2020’de her ay lansmandan bu yana diğer aylardan daha fazla oyuncuya sahip olduğunu ve 2020 yılının tamamı için lansmanından bu yana diğer tüm yıllara kıyasla daha fazla oyuncuya ulaştığını söylüyor. Ayrıca, oyunun hem yeni hem de geri dönen oyunculardan en yüksek katılım oranını görmüş. Oyunun geliri ise önceki yıla göre yıllık bazda% 28 artmış.

Tek artış yaşanan Take-Two oyunu GTA 5’de değil. Ayrıca Red Dead Redemption 2 şu anda dünya çapında 36 milyondan fazla sattı ve Red Dead Online, Aralık 2020’de hiç olmadığı kadar çok oyuncuya ulaştı.

Satışları açıklanan diğer oyunlar ise NBA 2K21 8 milyon, Borderlands 3 ise 12 milyondan fazla satmayı başarmış.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu