Kategorilendirilmemiş

Take-Two Neden GTA’nın Filmini Yapmadığını Açıkladı

Take-Two Neden GTA’nın Filmini Yapmadığını Açıkladı

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, TheWrap ile yakın zamanda yaptıkları bir röportajda oyun yayıncısının neden GTA’nın bir filmini veya dizisini yapmadığını açıkladı.

Zelnick, röportajda “Eğer böyle bir şey yaparsak, GTA’yı istediğimiz şekilde ifade edebileceğimizden emin olmak için üzerinde tamamen kontrol sahibi olmayı isteriz ve bu da o sinema filmini finanse etmemiz gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak için gerekli finansmanımız olmasına rağmen, kurumsal niteliğe sahip değiliz. Çünkü Take-Two bünyesinde çok az insan bu işte tecrübeli. Onlardan biriyim. Ama bu, kazanmak için yapacağımız bir şey değil.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Zelnick, yeterli çalışanı yoksa neden bu işi yapabilecek birilerine güvenmiyorsunuz? Sorusuna ise;

“İnsanlık tarafından yaratılmış en değerli fikri mülkiyet hakkına sahipsiniz. Grand Theft Auto’ya tamamen sahibiz ve onu kontrol ediyoruz. Bundan gerçekten vazgeçmeyecek biri olarak, ne kadar yetenekli olursa olsun, birisine haklarını verip iyi bir iş yapmasını mı ümit edeceğiz?” cevabını verdi.

TheWrap, George RR Martin’in A Song of Fire and Ice serisi fantezi romanlarının HBO tarafından Game of Thrones TV dizisine dönüştürülmesine izin verdiğini söyledi. Buna karşılık Zelnick: “Elbette çok başarılıydılar. Ancak George Martin’in kitapları, Grand Theft Auto’nun değerinde değil. Üzgünüm.” Cevabını vererek GTA’nın bir film ya da TV dizisi olma ihtimalini ortadan kaldırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu