Take-Two, Açıklamadığı ve 53 Milyon Dolar Harcadığı Bir Oyunu İptal Etti

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Take-Two Interactive’in dün yayınladığı kazanç raporuna göre, 2K tarafından yayınlanması planlanan ve Hangar 13’ün geliştirdiği 53 milyon dolarlık bir oyunu iptal ettiği ortaya çıktı.

Yayınlanan raporda iptal edildiği ortaya çıkan oyunun kod adı Volt ve daha önce duyurulmadı. Nasıl bir oyun olduğu ise merak konusu. Ancak halka açık konuşma yetkisi olmayan ve kimliğini açıklamak istemeyen kişilerin Bloomberg‘e yaptığı açıklamaya göre oyun, tasarım aşamasındayken birçok yenilenme sürecinden geçmiş, mevcut sürümün tekrar tekrar yenilenmesi gerekmiş, teknolojik aksaklıklar ve Covid-19’un etkisi ile de oyunu geliştirmedeki zorluklar bir hayli artmış. Ayrıca geliştirme maliyetlerinin yüksek olması sonucu olarak da oyunun iptal edilmesine karar verilmiş.

Take-Two tarafından iptal edilen kod adı Volt nasıl bir oyundu?

Kotaku ve Bloomberg’den gelen bilgiler ışında, 2017 yılından beri farklı şekillerde geliştirilmeye çalışılan Volt, Destiny 2’ye benzer üçüncü şahıs bakış açısına sahip, süper kahramanların bulunduğu online aksiyon oyunu olarak planlanmış.

Son olarak yayınlanan rapora göre Take-Two, OlliOlli World’ü bu kış ve Tiny Tina’s Wonderlands’i Mart 2022’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Take-Two ayrıca Mart 2022’de GTA Online’ın bağımsız bir sürümünü de yayınlayacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image