Taktiksel Bir Macera Sunan Bağımsız Miasma Chronicles Duyuruldu

Miasma Chronicles, gerçek zamanlı keşfedilebilir mekanların yanında sıra tabanlı bir kombat sistemi sunuyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Dün gece itibariyle gerçekleşen Future Games Show Spring Showcase 2023, nice indie yapımların sergilenmesi için adeta bir müze görevi görülüyor. Radarımıza girmeyi başarmış kaliteli bağımsız yapımlar hakkında yeni bilgiler edindiğimiz etkinlik sayesinde biz indie severlerin yüzleri gülüyor.

Mutant Year Zero: Road to Eden’ın İsveç menşeili geliştiricileri The Bearded Ladies, karanlık bir temaya sahip ve taktiğe dayalı bir aksiyon sunacak Miasma Chronicles’ı duyurdu.

Miasma Chronicles nedir, ne değildir?

İnsanlığın Miasma ismindeki bilinmez bir güç tarafından yeryüzünden silinip Amerika’nın ise çorak toprak parçası haline gelmesiyle birlikte geride kalanlar için yaşam çok daha tehlikeli olmuştur. Madenci kasabasından Elvis ve robotik abisinin sürdürdüğü hayat, Miasma’nın kontrol edilebildiği bir eldivenin bulunmasıyla tersine dönmüştür.

Gerçek zamanlı keşfedilebilir ve görsel anlamda oldukça şık duran mekanların yanında sıra tabanlı bir savaş sistemi ve RPG elementleri taşıyan yapım, Elvis ile abisinin insanlığın kaderini değiştirmek adına çıktığı yolu ve bu yolculukta onların başına gelen olaylarla tuhaf karakterleri anlatacak.

Her atılan adım ve silah geliştirmesiyle birlikte artan hayatta kalma şansı, Miasma’nın arkasındaki gerçeğe yakınlaşmanızı sağlayacak. Oyun severler olarak biz de şanslıyız ki 23 Mayıs tarihinde PC, Xbox Series ve PS5 platformlarında biz de bu gerçeği öğrenmeye başlayabileceğiz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir