Tanıtımına Az Bir Süre Kalan Battlefield 2042 Hakkında Resmi Çıkış Tarihi ve Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz günler boyunca sızıntılarla beslenen bizler artık Battlefield 2042 hakkında yeterli bilgilere ulaştık. EA’in Battlefield Reveal etkinliğinden önce de bazı oyun içi ekran görüntüleri de internete düştü.

Kamuya açık siteler ve özellikle sosyal medyadaki ekran görüntüleri, oyunun yakın gelecekte geçeceğine ve devasa ölçekli haritalar barındıracağına dikkat çekiyor. Battlefield 2042 hakkında bir “duyuru” videosu da bugün canlı yayınla oyun severlere gösterilecek.

Bildiğiniz üzere Battlefield 6 fragmanı olarak lanse edilen düşük kalitedeki bir video ve yine aynı kalitedeki ekran görüntüleri de sızdırılan bir başka oyun içi bilgilerdi. 2042 ismi yeni oyunu, orijinal Battlefield oyunundan (1942) tam 100 yıl sonra ve 2006 yapım 2142’den100 yıl önce konumlandıracak. 

Sızıntılar yanında EA ve DICE’in bugün içinde duyuracağı Battlefield 2042 hakkında ise komik şekilde EA’in Origin tabanı, oyunun detaylarını ve çıkış tarihini de açıkladı.

Oyunun hikaye tanıtımı şu şekilde tanımlanıyor:

“Amerika ve Rusya savaşın eşiğinde. Vekâlet savaşları onlarca yıldır devam ederken deneyimli ancak yerinden edilmiş savaş gazileri üretiyor. Bu Uzmanlar becerilerini geleceği şekillendirmek için kullanıyorlar – uğruna savaşmaya değer bir gelecek.”

Battlefield 2042, 128 kişiye kadar oynanabilen 7 devasa harita içerecek. Seoul’un şehirlerinden Mısır’ın çöllerine kadar her bir harita, çevreye dayalı oyuncuya özgün bir deneyim sunacak.

Oyuncular teraziyi kendi lehlerine çevirmek için savaşta silahları, aletleri ve araçları özelleştirebilecekler. Ek olarak; savaş için yapılmış bir robot köpeği çağırabilir, bir kanca kullanabilir veya kendi uçuş takımınızı da giyebilirsiniz.

Ayrıca, oyuncular savaş alanındaki rollerini seçebilir ve yeni “Uzmanlık” sistemi aracılığıyla ince ince işlenmiş kadrolar oluşturabilirler. Battlefield’ın dört karakter sınıfına dayalı olarak Uzmanların benzersiz birer yetenekleri vardır.

Battlefield 2042, Frostbite motorunu kullanacak ve 22 Ekim’de çıkış yapacak.

1 1 2 3 1 4 1

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image