Tekken 8 Bandai Namco Tarafından Resmen Duyuruldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Street Fighter ve Mortal Kombat kadar tarihin tozlu sayfalarına dek inen dövüş oyununu hatırladınız mı? Kimimiz, belki de nostaljisini efsane sayılabilecek seri Tekken ile süslemiştir. Günümüze dek çıkmaya devam eden Tekken, çıkan birçok sızıntıyla fazla sayıda kişi tarafından merakla bekleniyordu.

Bandai Namco, dün itibariyle TSİ 01:00’de gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde de oyun severleri kırmayarak beş yıl aradan sonra Tekken 8’i resmi olarak duyurdu ve Jin ile Kazuya’nın dövüşünü konu alan bir fragman yayınladı.

Tekken 8 hakkında neler biliyoruz?

Kendisini, bir önceki oyundan tamamen ayıran ve yeni oluşturulmuş karakter modellemelerine sahip sekizinci oyunda dövüş esnasında su damlacıklarının karakterin cildinden akışı gibi küçük detaylara kadar çoğu oynanış elementinin kaliteli şekilde çalışılmış olduğunu görüyoruz.

Bandai Namco baş yapımcısı Katsuhiro Harada, ekibin oyuna yeni özellikler eklemek için var gücüyle çalıştığını ve yeni nesil konsolların gücünden tamamen yararlanacak bir yapım ortaya çıkardıklarını belirtiyor. Gösterilen videonun da sadece bir fragmandan ibaret olmadığını ama oynanış içerisinden gerçek zamanlı görüntülerin alındığı da ifade ediliyor.

25 yıl boyunca dövüş türünün değerli parçalarından biri olan serinin sekizinci oyunu Tekken 8, çapraz platform desteğine sahip olmadan PS5, Xbox Series ve PC’ye çıkışını gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir