Tekrar Dönüp Oynamak İsteyebileceğiniz Hikayesi ve Oynaması Güzel Eski Oyunlar

Brz Konuk
Brz Konuk
5 Dk Okuma Süresi

Tekrar Dönüp Oynamak İsteyebileceğiniz Hikayesi ve Oynaması Güzel Eski Oyunlar

Bu sıcak yaz aylarında KOVİD-19 Virüs sebebi ile evde pekte dışarı çıkmıyor olmamızdan ötürü çok fazla can sıkılabiliyor. Bizde dedik ki evde duruyoruz madem neden eski ama güzel oyunları tekrardan hatırlamayalım. Bu yazımızda sizleri gerek hikayesi ile gerek oynanış mekanikleri ile bilgisayar koltuğundan kaldırmayan 10 aksiyon ve macera oyununu sıraladık.

Hikayesi ve oynaması güzel eski oyunlar:

10-Call of Duty 4: Modern Warfare 

Oynamayan kalmamıştır ama ben gene de yazmak istedim. Remaster hali ile Cpt. Price’ın yanına çömez olarak başladığımız bu oyunda, Soup Mactevish ile birlikte birçok zorlu Bol aksiyonlu çatışmalara girdiğimiz ve tarih yazdığımız oyundur.

9-Manhunt

Psikopatlık mı? İşte bu oyun sizin kötü ve vahşet duygularınızı canlandıracak olan  Rockstar Games yapımı bir oyun. Ancak içerisinde bulundurduğu fazlaca vahşet yüzünden oyun çoğu ülkelerde yasaklanmıştır.

8-OUTLAST

Outlast hiç sevmediğim bir oyun türü. Ancak korku türü oynarken bana hiç unutamadığım anılar yaşatması ile bende bir iz bırakmıştı. Hatta bir defasında gece 3’de oyunu oynamak istediğim için arkadaşımı eve çağırdığım bile oldu. Bazı sahnelerinde heyecan ve korku yüzünden arkadaşlarıma vurmuşluğum da oldu. Eğer gizem ve korkuyu seviyorsanız, sadece Deliler Hastanesinin gizemini çözmek için bile oynanır bu oyun.

7- Dishonored

Kara vebanın başladığı zamanlar da kraliçenin özel koruması olarak başladığımız bu oyunda, güvendiğimiz kişilerin bizlere nasıl ihanet ettiklerini tek tek şahit olacağız.

6- Assassin’s Creed IV: Black Flag

Korsan bir Assassin’s düşünün, has bel Kader Assassin’s olan bu korsan abimiz ile hiç beklemediğimiz maceraların arasına katılıyor, deniz savaşları ile kaleleri ele geçiriyoruz. Assasins Creed 4 Black Flag ile deniz savaşları ve karakterimizin bilmediği Assassin’s dünyasının hikayesi sizleri bekliyor.

5- Scarface: The World Is Yours

Tonny Montana ölmeseydi ne olurdu? Hiç merak ettiniz mi? İşte bu oyun da tam bu noktada Tony Montana ölmeseydi ve o çatışmadan sağ kurtulabilseydi neler olacağını anlatıyor sizlere.

 4- The Godfather: The Game (The Godfather)

Godfather izlediniz mi bilmiyorum ama, benim en çok sevdiğim film serisidir. Bu oyun bize, Godfather serisinin arka planda dönen olayları, çaylak olarak başladığımız ve kendimizin oluşturduğu karakterimiz ile Babanın altındaki adamların neler yaptığını çok güzel bir şekilde anlatıyor.

3- Sleeping Dogs

Hong Kong sokaklarında çetelerin içine girmiş bir polisi yönetiyoruz. Kimliğimiz açığa çıkmaması için elimizden gelenleri yaptığımız bu efsane oyun, maalesef ki kötü pazarlama ve reklam yüzünden çoğumuzun hafızalardan silinmiştir. İkincisi de gelir mi acaba diye beklerken stüdyonun kapanması ile oyun tozlu raflardaki yerini aldı. Dilerseniz o tozlu raflardan oyunu alın ve oynayın.

 2- L.A. Noire

Rockstar Games’in elinden çıkan bu oyun, sizi baya bir zorlayacak. Dedektiflik yaptığımız oyunda, görevlere giderken bir anda gelen anons ile başka bir suç görevine gittiğimiz, detayları ile dikkat çekici, Rockstar Games’in taa 2011 yılında piyasaya sürmesine rağmen günümüz oyunlara bile taş çıkaracak grafik kalitesine sahip bir oyun. Hele o karakter mimikleri yok mu? Şahane…

1-Mafia 1

Mafia serisinin ilk oyunu olan oyun, Tommy Angelo karakterinin başından gecen olaylara bir bir şahit olduğumuz, kendi halinde mütevazi bir taksici iken, bir anda mafiacılığın merdivenlerini bir bir tırmandığımız enfes bir hikayeye sahip unutulmayan bir oyun. Zaten listemizin 1. sırasında ona yer vermemizin en büyük sebebi de bu olsa gerek. Bir daha böyle bir oyun gelir mi bilemeyiz ancak, henüz  bu oyunu oynamadıysanız çok şanslısınız. Mutlaka oynayın.

Ek not: Sonu çok güzel bir sürpriz ile bitiyor

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir