Telltale’in Eski Çalışanlarından Star Trek Oyunu Geliyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

The Wolf Among Us, Minecraft Story Mode ve ikonikleşmiş hikayesiyle The Walking Dead The Telltale Series’in yapımcısı olan Telltale Games, 2018 yılında mâli sebepler yüzünden iflas etmişti. İflas haberinden sonra daha tamamı yayınlanmamış The Walking Dead Final Season’un bin bir zorlukla tamamlanmasının ardından da açıkta duran o birçok çalışan yeni iş imkanları arıyordu. Şimdi ise eski Telltale Games çalışanlarının oluşturduğu bir ekip olan Dramatic Labs stüdyosu The Game Awards etkinliğinde gördüğümüz Star Trek: Resurgence’yi geliştiriyor.

Star Trek evreninde geçecek olan oyun, 2022 yılında konsollara ve PC’ye geliyor. Star Trek: Resurgence aynı zamanda 1987-1994 yılları arasında Gene Roddenberry tarafından yapımcılığının üstlendiği umut verici seriyi canlandırmak için çekilmiş olan Star Trek: The Next Generation dizisinin sonrasını anlatacak.

Star Trek: Resurgence Fragmanı

Üçüncü şahıs seçim odaklı macera oyunu olarak geliştirilen yapım, USS Resolute olarak bilinen bir yıldız gemisinde geçiyor ve iki oynanabilir kahraman içeriyor. Birinci karakterimiz Subay Jara Rydek iken diğer karakterimiz ise  Mühendislik Mürettebatı Carter Diaz olarak göze çarpıyor. Dramatic Labs bir haber bülteninde oyunun hikayesi için, Rydek ve Diaz “savaşın eşiğindeki iki uzaylı uygarlığı içeren uğursuz bir gizemi çözecekler” diye açıklama yapmıştı.

Dramatic Labs ve eski Telltale kurucularından olan Kevin Bruner da oyun için, “ Uzay Yolu hayranları olarak, oyuncuları aksiyonun tam merkezine koyan, önemli seçimlerin ve kararların tüm anlatıyı etkileyeceği bir hikaye hazırlamak gerçekten bir onur” açıklamasını yaptı. Eski Telltale Games CEO’su bir diğer açıklamasında ise “Epic’in Unreal Engine motorunu ve tescilli anlatı motorumuzu kullanarak sıfırdan inşa edilen bu oyun, ekibimizin düşündürücü hikaye açısından zengin maceralar yaratmadaki evrimini sergiliyor.” dedi.

Star Trek: Resurgence’ın 2022 baharında PlayStation 4, PlayStation 5, PC (Epic Games Store özel olabilir), Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image