Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Tencent, Twitch Benzeri Canlı Yayın Platformunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

Tencent, Twitch Benzeri Canlı Yayın Platformunu Çıkarmaya Hazırlanıyor

İsmini daha önce hiç duymadıysanız Tencent, Çin merkezli bir bilişim şirketidir. Şirket, 1998’de kurulmuş olup ortaklarıyla hem Çin’de hem de dünya genelinde internette eğlence, yapay zekâ ve teknoloji  gibi alanlarda hizmet vermektedir. Muhtemelen siz onu PUBG Mobile’den tanıyor olabilirsiniz.

Twitch ise hepimizin bildiği canlı yayın platformu. Bugüne kadar onlarca rakibi çıktı. Kimi kendi yolunu bulurken kimi şalterleri çoktan kapattı. Yeni rakibi Tencent ise bu Twitch benzeri yayın platformunun son denemelerini yapıyor.

İsmi Trovo olacak sitenin mobil uygulaması Android için indirmeye hazır. İlk çıkan verilere göre en çok takipçiye sahip oyun 2,600 takipçi ile Call of Duty Mobile. Beta testleri yapılan
site için ise 30 Milyon Dolarlık partner sözleşmesi imzalanacak. Sözleşmeler ise 500 yayıncıya destek vermek için tasarlanmış 5 farklı kategoriye ayrılmış.

Ayrıca kriterler ve teşvikler bu şekilde:

Son olarak partnerlik sözleşmesi şu şekilde anlatılıyor:

“Tamamen sıfırdan yeni bir platform kurmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve bu tek başımıza yapmak alamayacağımız bir yük. Trovo, kariyerlerini canlı yayınlamaya adamış tüm yayıncılar için para kazanma fırsatlarının mevcut olması gerektiğine inanıyor ve biz de Trovo’yu destekleyecek içerik oluşturucuları destek olmaya kararlıyız! “

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Trovo, Mixer gibi bir süre sonra kapanacak bir platfom mu olacak yoksa Twitch’in bileğini bükebilecek mi?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.