The Callisto Protocol 4 Yıl Boyunca Desteklenecek

Geliştirici stüdyonun teknoloji yöneticisi Mark James, The Callisto Protocol için şirketin uzun vadeli planlarını paylaştı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Dead Space’in yaratıcısı Glen Schofield’ın eşliğinde Striking Distance Studios’un geliştirdiği The Callisto Protocol için yapımcılar tarafından yeni detaylar paylaşıldı. Geliştirici stüdyonun teknoloji kısmının yöneticisi Mark James, yapımın çıkışından sonraki süreç içerisinde planladıkları uzun vadeli planı Gamescom sunumu sırasında paylaştı.

James, çıkışından sonraki süreçte kısa süreli teknik sorunları düzeltme odaklı güncellemelerin ardından oyuna yapılacak desteğin kesilmeyeceğini, yapımın 4 yıl boyunca desteklenen bir servis oyununa bürüneceğini açıkladı.

Her geliştirici, yeni bir marka yarattığında, bunu uzun süre desteklenen bir hizmet olarak düşünmeyi sever. Yeni bir IP oluşturmak gerçekten pahalı, bu yüzden her zaman bundan mümkün olduğunca fazlasını elde etmeye çalışıyoruz.”

Oyuna eklenecek DLC’ler hakkında da konuşan James, yapıma birçok DLC eklenmesini planladıklarını belirtirken aynı zamanda bu ek içeriklerin ana oyundan bağımsız olarak evrene bağlı farklı hikayeler barındıracağı ve yeni oynanış modları içereceğini de söyledi.

Şu anda ön siparişe de açık olan The Callisto Protocol, 2 Aralık tarihinde Krafton’ın yayıncılığında PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X ve PC platformlarında çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir