The Callisto Protocol Hakkında İleride Daha Fazla Bilgi Sahibi Olabiliriz

The Callisto Protocol, 2020 yılında duyurulmuş ve o zamandan beri sessizliğe gömülmüştü. Yakın zamanda daha çok detayla karşılaşabiliriz.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Striking Distance, önümüzdeki günlerde geliştirilmekte olan korku oyunu The Callisto Protocol hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planladığını söyledi.

2020’nin Aralık ayında gerçekleştirilen The Game Awards etkinliğinde duyurulan ve Dead Space’in beyin takımında yer alan Glen Schofield tarafından geliştirilen The Callisto Protocol, o vakitten bugüne bir hayli sessiz kalmıştı. Glen, daha önce Sledgehammer Games ve Visceral Games stüdyolarında yöneticilik yapmış ve 2019 yılında PUBG Corporation’un alt stüdyolarından biri olan Striking Distance’ın CEO’su olmuştu.

callistoprotocol

The Callisto Protocol ne anlatıyor?

PUBG evreninde geçen orijinal bir anlatım deneyi sunan yapım, 2320 yılında Jüpiter’in uydularından biri olan Callisto’daki bir hapishane kolonisini anlatan hikaye odaklı hayatta kalma ve korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun çıkış zamanı 2022 olarak belirtilse de Glen’in paylaştığı fotoğraflar, çok yakında oyunla alakalı yeni bilgilerin geleceğini ve oyunun çıkış tarihinin bir bakıma değiştirileceğini ifade ediyor olabilir.

Bildiğiniz üzere Şubat 2021’de de Striking Distance, The Walking Dead markasının arkasındaki stüdyo Skybound Entertainment ile anlaşmış ve bu yapımı multimedya markasına dönüştürmek için çalışmalara başladığını duyurmuştu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir