Kategorilendirilmemiş

The Game Awards 2019 Ödül Kazanan Oyunlar Belli Oldu

The Game Awards 2019 Ödül Kazanan Oyunlar Belli Oldu

Her yıl düzenlenene The Game Award oyun ödülleri etkinliği sona erdi. Etkinlikte ödül kazanan oyunlarda belli oldu.

Türkiye saatiyle sabaha karşı düzenlenen etkinlikte, oyuncuların ve jurinin verdiği puanlarla, farklı katagorilerde, birçok oyun ödül aldı.

İşte ödül alan oyunlar ve katagorileri:

Yılın Oyunu

Kazanan Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
Control (Remedy/505 Games)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Super Smash Bros. Ultimate (Bandai-Namco/Sora/Nintendo)
Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division) 

En iyi oyun yönetimi

Kazanan Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Control (Remedy/505 Games)
Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)

En iyi hikaye

Kazanan Disco Elysium (ZA/UM)
A Plague Tale: Innocence (Asobo/Focus Home)
Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division) 

En iyi sanat yönetimi

Kazanan Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Gris (Nomada Studio/Devolver)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
The Legend of Zelda: Link’s Awakening (Grezzo/Nintendo)

En iyi müzik

Kazanan Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Cadence of Hyrule (Brace Yourself Games/Nintendo)
Devil May Cry 5 (Capcom)
Kingdom Hearts III (Square Enix)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)

En iyi ses tasarımı

Kazanan Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE
Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
Resident Evil 2 (Capcom)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision) 

En iyi performans

Kazanan Mads Mikkelsen as Cliff, Death Stranding
Ashly Burch as Parvati Holcomb, The Outer Worlds
Courtney Hopeas Jesse Faden, Control
Laura Bailey as Kait Diaz, Gears 5
Matthew Porretta as Dr. Casper Darling, Control
Norman Reedus as Sam Porter Bridges, Death Stranding

En iyi devam eden oyun

Kazanan Fortnite (Epic Games)
Apex Legends (Respawn)
Destiny 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft) 

En iyi bağımsız oyun

Kazanan Disco Elysium (ZA/UM)
Baba Is You (Hempuli)
Katana ZERO (Askiisoft/Devoler)
Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
Untitled Goose Game (House House/Panic) KAZANAN

En iyi mobil oyun

Kazanan Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)
GRINDSTONE (Capybara Games)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
Sky: Children of Light (Thatgamecompany)
What the Golf? (Tribland)

En iyi topluluk desteği

Kazanan Destiny 2 (Bungie)
Apex Legends (Respawn/EA)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Fortnite (Epic Games)
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

En iyi VR oyunu

Kazanan Beat Saber (Beat Games)
Asgard’s Wrath (Sanzaru Games/Oculus Studios)
Blood & Truth (SIE London Studio/SIE)
No Man’s Sky (Hello Games)
Trover Saves the Universe (Squanch Games)

En iyi aksiyon oyunu

Kazanan Devil May Cry 5 (Capcom/Capcom)
Apex Legends (Respawn/EA)
Astral Chain (Platinum Games/Nintendo)
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)

En iyi aksiyon macera oyunu

Kazanan Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
Borderlands 3 (Gearbox/2K)
Control (Remedy/505 Games)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Resident Evil 2 (Capcom)
The Legend of Zelda: Link’s Awakening (Grezzo/Nintendo)

En iyi rol yapma oyunu

Kazanan Disco Elysium (ZA/UM)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Kingdom Hearts III (Square Enix)
Monster Hunter World: Iceborne (Capcom)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)

En iyi dövüş oyunu

Kazanan Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo)
Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco)
Mortal Kombat 11 (NetherRealm/WBIE)
Samurai Showdown (SNK/Athlon)

En iyi aile oyunu

Kazanan Luigi’s Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)
Ring Fit Adventure (Nintendo EPD/Nintendo)
Super Mario Maker 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
Yoshi’s Crafted World (Good-Feel/Nintendo)

En iyi strateji oyunu

Kazanan Fire Emblem: Three Houses (Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)
Age of Wonders: Planetfall (Triumph Studios/Paradox)
Anno 1800 (Blue Byte/Ubisoft)
Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)
Tropico 6 (Limbic Entertainment/Kalypso Media)
Wargroove (Chucklefish)

En iyi spor/yarış oyunu

Kazanan Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)
DiRT Rally 2.0 (Codemasters)
eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES Productions/Konami)
F1 2019 (Codemasters)
FIFA 20 (EA Sports) 

En iyi çoklu oyunculu oyun

Kazanan Apex Legends (Respawn/EA)
Borderlands 3 (Gearbox/2K)
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Tetris 99 (Arika/Nintendo)
Tom Clancy’s The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft)

En iyi espor oyunu

Kazanan League of Legends (Riot Games)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
DOTA2 (Valve)
Fortnite (Epic Games)
Overwatch (Blizzard) 

En iyi espor oyuncusu

Kazanan Kyle “Bugha” Giersdorf (Immortals, Fortnite)
Lee “Faker” Sang-hyeok (SK Telecom, League of Legends)
Luka “Perkz” Perkovic (G2 Esports, League of Legends)
Oleksandr “S1mple” Kostyliev (Natus Vincere, CSGO)
Jay “Sinatraa” Won (SF Shock, Overwatch)

En iyi espor takımı

Kazanan G2 Esports (LOL)
Astralis (CS:GO)
OG (DOTA2)
San Francisco Shock (OWL)
Team Liquid (CS:GO)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu