Bilim Kurgu Temasıyla Akıl Almaz Bir Hikayeyi Birleştiren The Invincible’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu

The Invincible, Regis III isimli bir gezegenin dışarıdan ayak basılmamış gözükse bile insanlığın hırsının nelere yol açabileceğine ilişkin güzel bir kanıt oluşturmasını anlatıyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Günümüzün bağımsız oyunları teknolojinin gelişmesiyle görsel kalitelerini iyice yukarı çekmeye başladı. Unreal Engine 5’in oyun endüstrisine entegre olmasıyla birlikte indie kategori altında bilim kurgu temalı ve hikaye anlatımına önem veren nice Fort Solis’ler ve The Invincible benzeri yapımlar göreceğiz kim bilir…

Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen PC Gaming Show’da duyurulan The Invincible’ın çıkış tarihi ise sonunda duyuruldu. 11 bit studios çatısı altından çıkacak olan yapım, gelecek seneye kalmadan dijital raflarda yer alacak.

The Invincible ne zaman çıkış yapacak?

PS5, Xbox Series ve PC platformlarına çıkış yapacak olan bilim kurgu temasıyla akıl almaz bir hikayeyi bir araya getiren The Invincible, 6 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. 23 ile 27 Ağustos arası Köln, Almanya’da gerçekleşecek olan Gamescom’da da bir demo oyunculara açık olacak.

Oyunun hikayesi ise insanlığın uzaya hükmetme hayallerinin her zaman istenildiği gibi yürümeyeceğini ve uzaydaki her şeyin insanlık için çalışmak zorunda olmadığını anlatacak. Doğruları söylemekten kaçınmayan bir astrobiyolog olan Yasna’nın ekibinin üyelerini Regis III isimli ürkütücü bir gezegende ölü veya diri şekilde arayışına tanık olacağız.

Stanislaw Lem’in kitabının baz alındığı yapım, retro fütüristik ve atompunk tasarımlarını uzay macerasıyla birleştiriyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir