Metroidvania Türündeki The Last Case of Benedict Fox İçin Aksiyon Dolu Fragman Paylaşıldı

Lovecraft tarzına sahip metroidvania türündeki The Last Case of Benedict Fox hakkında yeni bir fragman paylaşıldı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Dün gece itibariyle gerçekleşen Future Games Show Spring Showcase 2023, nice indie yapımların sergilenmesi için adeta bir müze görevi görülüyor. Radarımıza girmeyi başarmış kaliteli bağımsız yapımlar hakkında yeni bilgiler edindiğimiz etkinlik sayesinde biz indie severlerin yüzleri gülüyor.

Nitekim kendisini Xbox & Bethesda Showcase‘de de gördüğümüz indie metroidvania türündeki The Last Case of Benedict Fox, bu sefer aksiyon dolu kombatı ve ürkütücü atmosferinin yansıtıldığı fragmanı ile gösteriliyor.

The Last Case of Benedict Fox nedir, ne değildir?

Kendisine has sanat anlayışı ve ürkütücü atmosferi ile başlayan fragman, ana karakterimiz dedektif Benedict Fox’un kendi vücudunun içine hapsolmuş iblisle savaşırken bir yandan da cinayete kurban giden bir ailenin başından geçenleri öğrenmesini konu alıyor.

Okült düzene uymak zorunda kalan ama güçlerini de iblislerden almaktan çekinmeyen Benedict, karanlık bir dolu yolculuğa girmek zorunda kalmıştır. Fantastik bir evrende geçen yapım; side-scrolling platform arka plan eşliğinde zorlayıcı bir kombat sunarken yıldırımlar, büyüler, mor şimşekler ve revolver patlamaları gibi tatlı kombolar da yapma imkanı veriyor.

Plot Twist’in geliştirdiği indie metroidvania The Last Case of Benedict Fox, 27 Nisan 2023 tarihinde Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarına çıkış yapacakken ilk günden Game Pass’te de yerini alacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir