The Last of Us Bölüm II’nin 20 Dakikalık State of Play Videosu Yayınlandı

Mustafa Akman
Mustafa Akman
3 Dk Okuma Süresi

The Last of Us Bölüm II’nin 20 Dakikalık State of Play Videosu Yayınlandı

Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanacak olan ve geliştirici Naughty Dog’un daha öncesinden de haberini yaptığımız ve bugün düzenledikleri The Last of Us Part II’nin 20 dakikalık State of Play videosunu yayınlandı.

Özellikle oynanışa odaklanan video, Ellie ile oyunda yapabileceklerimizi mükemmel olarak sergilenmiş. Gerek yakın dövüş mekanikleri, gerek karakterlerin yaşadıkları anı vücut ve yüz hareketleri ile gerçekmişcesine bize sunmaları, gerek craft sistemi, gerekse de grafiksel muazzamlığı gibi birçok şeyi bize bu video fazlasıyla sunuyor.

Dilerseniz videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun iki adet sürümü olup ön sipariş fiyatları The Last of Us Part II 429TL, The Last of Us Part II Dijital Deluxe Sürümü ise 489 TL’dir. Aynı zamanda oyun  19 Haziran’da Türkçe altyazı ve dublaj özelliği ile Playstation 4 için çıkış yapacak.

Oyunun Tanıtım Bülteninden

Salgın tarafından mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming’de kendilerine bir hayat kurdular. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başardılar.

Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Karmaşık ve duygusal bir hikaye

the last of us part 2 screen 02 ps4 eu 12jun18 1568379417706?$Icon$

Ellie’nin amansız intikam arayışının sebep olduğu ahlaki çatışmaların ne seviyelere geldiğine şahit olun. Ellie’nin devam ettirdiği vahşet dolu bu döngü; doğru ile yanlış, iyi ile kötü, kahraman ve düşman kavramlarınızı sorgulamanıza sebep olacak.

Güzel ama tehlikeli bir dünya

the last of us part 2 screen 04 ps4 eu 12jun18 1568379418141?$Icon$

Ellie’ye yolculuğunda Jackson’ın huzur dolu dağlarında ve devasa Seattle’ın yeşillik bürümüş harabelerinde eşlik edin. Hayatta kalmaya çalışan yeni insan toplulukları, yabancı ve tehlikeli ortamlar ile daha da evrimleşmiş enfekte canlılarla yüzleşin.

Naughty Dog motorunun yeni sürümünün hayat verdiği bu oyunda, ölümcül karakterleri ve dünyayı hiç olmadığı kadar gerçekçi ve yüksek ayrıntılı bir şekilde görün.

Gerilim ve çaresizlik dolu hayatta kalma odaklı aksiyon oyunu

the last of us part 2 screen 10 ps4 eu 12jun18 1568379453739?$Icon$

Yeni ve gelişmiş oyun sistemleri, Ellie’nin bu tehlikeli ölüm kalım macerasını daha da zorlaştırıyor. Çok yoğun yakın dövüş, akıcı hareketler ve dinamik gizlilik mekanikleri gibi gelişmiş özelliklerle Ellie’nin hayatta kalma mücadelesinin zorluklarını hissedin.

Çeşitli silahlar, inşa ekipmanları, beceriler ve güncellemeler sayesinde Ellie’nin yeteneklerini kendi oyun tarzınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image