The Last Of Us Part 1’deki Detaylar ile Joel’in Yaşı, Kilosu Gibi Oyun Hakkında Birçok Yeni Detay Ortaya Çıktı

Geliştiricinin detaylara olan hassasiyeti hayranlar tarafından çok sevildi.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Naughty Dog’un sevilen oyun serisi The Last of Us’ın ilk oyununa yapılan Remake çalışması meyvelerini vermiş gibi görünüyor. İlk olarak 2013’te PlayStation 3 için piyasaya sürülen oyun, günümüz görüntü ve yazılım kalitesini yakalayamaması sebebiyle yapımcı tarafından yeniden yapım yoluna girmişti. Geçtiğimiz hafta PlayStation 5’in yanında ileri bir tarihte PC’ye de çıkış yapacak oyun, hayranları tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı. Oyunda detaylara verilen önem oyuncuların gözünden kaçmadı ve orijinal oyunda bulunmayan tüm yeni detaylar tek tek bulunmaya başladı.

Detaylara göz gezdirmeden önce oyunun incelemesine bir göz atmak isterseniz ekibimizden Kaan Can Özalp’in hazırladığı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edildiği üzere Naughty Dog, oyunculara Joel’ın yaşadığı sorunları gösterebilmek için bazı nesneleri kullanmış. Joel’ın evine baktığınızda tansiyon ve mide ülseri için ilaçlar görebiliyoruz. Bu şişelere ek olarak, Joel’in yan masasında anti-anksiyete ilaçları da bulunuyor.

Hikayenin devamında, Joel ve Tess’i karantina bölgesinde orduya pasaportlarını gösterirken görüyoruz. Bu belgeler aslında Naughty Dog tarafından hazırlanmış tamamen ayrıntılı belgeler. Belgede Joel’ın doğum gününün 24 Eylül 1981 olduğunu ortaya çıkıyor. Bu da onun The Last of Us Part 1’de 52 yaşında olduğu anlamına geliyor. Bu arada, Tess’in tam adının Theresa Servopoulos olduğu ortaya çıkıyor.

Oyuncular ayrıca Joel’in oyunda bulunabilecek tartılarda kendini tartabildiğini fark ettiler. Bu videoda Joel, 200 Pound ağırlığında yani yaklaşık olarak 91 Kilogram.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edildiği üzere oyunda düşmanlarınızı görebilmek için aynaları kullanabiliyorsunuz. Çatışmalarda oyuncuların işine yarayabilecek kullanışlı bir detay.

Bu yeni detayların dışında The Last of Us’ın bu versiyonunda bazı küçük sinemasal değişiklikler de yapılmış. Bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edildiği üzere Remake’de Tess, enfekte olduğunu fark ettiğinde ,2013’teki orijinal The Last of Us’ın aksine, silahını Ellie’ye doğrultuyor.

Başka bir oyuncu ise oyundaki su fiziğinin detaylandırılmasına dikkat çekti ve vurulduktan sonra suya çarpan cisimlerin normal ayak sesinden farklı bir etki yarattığını belirtti.

Bir başka kullanıcı ise düşmanının yüzüne cam şişe fırlattıktan sonra fotoğraf moduna geçti ve rakibinin yüzünde cam parçaları olduğunu fark etti.

Oyundaki ara sahnelerden doğruca oynanışa geçilmesi detayı da oyuncular tarafından beğenilen detaylardan birisi oldu.

Elbette The Last of Us Part I’de fark edilmeyi bekleyen onlarca detay var ancak şimdilik elimize geçenlerden birkaçı bunlar. Önümüzdeki günlerde Naughty Dog’un hazırlamış olduğu diğer detayları da görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir