The Last Of Us Part II’den İlham Alınıp Unreal Engine 5 İle Yapılan Bazı Haritalar

Alperen Kağan Şimşek
1 Dk Okuma Süresi

Naughty Dog’un hikayesi ile çok tartışılan ama grafik ve atmosferi ile herkesin beğenisini toplayan serinin ikinci oyunu The Last of US Part II’nin haritalarından ilham alan tasarımcılar, Unreal Engine 5 ile geliştirdikleri tasarımlarını video paylaştılar.

İlk video Michael Gerard’dan geliyor ve TLOU Part II’den büyük ölçüde ilham alan bir sahne. Bu video, TLOU Part II’de bulabileceklerinize benzer bir kıyamet sonrası sahneyi sergiliyor.

İkinci video Priymak Elysium’dan geliyor ve başka bir sahneyi gösteriyor. Bu videoda Işın İzleme ve Lümen bulunmakta. Harika görünüyor ve TLOU Part II’nin ışın izlemeli versiyonunun nasıl görünebileceği konusunda size bir fikir veriyor.

Son iki video Sciontidesign’dan. Bu video, speedtree ve Mawi Quixel mega taramalarından ağaçlar içeriyor. Ayrıca yapımcı, fiziksel tabanlı değerlerle HDR aydınlatma ile sabit yön ışığı eklemiş ve hacimsel sis kullanmış. Doğal olarak, Unreal Engine 5’in Lumen’ini de kullanmış. İkinci ortam oldukça zorlu olsa da sonuç muhteşem. Ayrıca Sciontidesign, güncellenmiş bir sürümün de yayınladı (RTX3090’un 4K’da 40 fps ile çalıştırabildiği), ancak aydınlatma yönünden bir darbe aldığı görülüyor. Bu yüzden iki videoyu da ekledik.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir