The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın Geçmişini Anlatan Oyun Switch’e Geliyor

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
2 Dk Okuma Süresi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın Geçmişini Anlatan Oyun Switch’e Geliyor

Nintendo bugün bizi yeni bir duyuru ile şaşırttı. Hyrule Warriors: Age of Calamity, oyuncuları geçmişe götürecek ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild’dan önceki olayları konu alacak ve bu Kasım ayında piyasaya çıkacak.

Zelda ve Link hayranları, The Legend of Zelda:Breath of the Wild’ın devamı hakkında herhangi bir bilgi beklerken, Nintendo beklenmedik bir oyun duyurdu. Hyrule Warriors: Age of Calamity. Zelda’dan önceki hikayeyi anlatan yeni “hack and slash” ( rol yapma oyunlarında daha az öyküleştirilmiş ya da daha çok aksiyona dökülmüş biçimidir. Diyaloglara sadece görev alırken rastlanır. Karşılaşılan yaratıklar ayırt edilmeden öldürülür. Oyunun amacı yaratıkları öldürmektir). NiOh ve Fatal Frame gibi oyunlardan sorumlu Koei Tecmo ile işbirliği içinde geliştirildi.

Hyrule Warriors Age of Calamity

Hyrule Warriors: Age of Calamity bizi geçmişe götürecek

Nintendo’nun yeni oyunu, oyuncuları Hyrule krallığına geri götürecek ancak Zelda’nın hikayesinden yüzyıl önce geçen olayları gösterecek. Zaten bildiğimiz dünyayı göreceğiz ama tamamen farklı bir bakış açısıyla. Oyun, Hyrule’u mahveden felaket olan Büyük Afeti deneyimlememizi sağlayacak. Bu bölümde oynanabilir karakterler Zelda, Link ve BotW’da tanıştığımız dört karakter olacak; Dark, Mipha, Revali ve Urbosa.

Hyrule Warriors: Age of Calamity’nin sadece Nintendo Switch’te yayınlanan Breath of the Wild’ın ön filmi değil aynı zamanda Hyrule Warriors’ın 2014’ten itibaren bir başka bölümü olduğu için tipik bir Zelda oyunu olmayacak. Hyrule Warriors daha çok aksiyona, sayısız rakip ve hızlı tempolu oynanışla devasa Dynasty Warriors benzeri savaşlara odaklanıyor.

Bu başlığın çıkması için uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Bu yıl kasım ayında Switch’te piyasaya sürülecek. Ek olarak, Nintendo bize yeni oyuna bir giriş olarak The Legend of Zelda serisinin ana yapımcısı Eiji Aonuma’nın yorumunu içeren oldukça uzun bir video bıraktı.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir