Unreal Engine 5 İle Geliştirilen The Matrix Awakens Ön Yüklemeye Açıldı

Çok başarılı olmasa da Matrix oyunlarının diğer oyunlardan hep farklılaşmıştır. Çünkü onlar Matrix oyunlarıydı ve kendine özgü bir evreni, lore’u vardı. Şimdi ise, seneler sonra da olsa yeni filmini göreceğimiz Matrix’in yeni oyununu görmemiz ne kadar harika olurdu. Gerçi geçtiğimiz hafta boyunca dedikodulara konu olan Unreal Engine 5 ile geliştirildiği söylenen The Matrix Awakens karşımıza çıktı ve evreni sevenlerde heyecan uyandırdı.

Nihayet bu projeye karşı beklentiler çok da sürmeden The Matrix Awakens resmen duyuruldu ve an itibariyle PS5 ve Xbox Series X|S‘de ön yüklemeye açıldı. Siz sormadan biz cevaplayalım, maalesef bu bir oyun değil, teknoloji demosu!

Epic Games, bu uygulamayı şöyle açıklıyor: “Ücretsiz, sınırları zorlayan sinematik ve gerçek zamanlı teknoloji demosu” ve bu demo Unreal Engine 5 ile etkileşimli hikaye anlatımı ve eğlencenin geleceğine kısa bir bakış sunacak.

The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience Resmi Duyuru Fragmanı

Uygulamada Matrix serisinden tanıdığımız Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’ı da göreceğiz. Ayrıca, yukarıdaki fragmanda Keanu Reeves’in bir Metahuman olduğunu görüyoruz. Bu resmen açıklanmadı ama Epic Games’in Metahuman teknolojisini bu “demo” üzerinde kullanmaması çok sıra dışı olur.

Bu teknoloji demosu hakkında daha fazla bilgi 10 Aralık, The Game Awards etkinliğinde açıklanacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu