Until Dawn Geliştiricilerinin Yeni Oyunu The Quarry’den Yeni Detaylar Geldi

Supermassive Games'in yeni çıkacak oyunu The Quarry için bazı yeni bilgiler paylaşıldı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

PlayStation özelinde yaptıkları Until Dawn ile tanıdığımız Supermassive Games’in yeni çıkacak oyunu olan The Quarry için bazı detaylar gelmeye hâlen devam ediyor.

Until Dawn ile oluşturdukları farklı tarz sayesinde yakaladıkları başarıyı geliştirdikleri yeni oyunlarına da taşıma gayreti içerisinde bulunan Supermassive Games, bu interaktif hikaye oyununda 186 adet sonun olacağını söyledi.

IGN’ye konuşan oyunun yöneticisi Will Byles, bu kadar çok şeyin bu kadar çabuk gerçekleşebileceği bir oyun oluşturmanın ne anlama geldiği üzerine açıklamalarda bulundu, senaryo hakkında bazı ayrıntılar verdi ve bu akıllara durgunluk veren sonların nasıl gerçekleştiğini açıkladı.

Byles, “Bu projeyi bir film senaryosu gibi yazıyoruz. Aktörler genellikle 100 sayfalık bir senaryoya alışık. Bu yapımın senaryosu ise 1000 sayfadan fazla durumda” açıklamasını yaparak diyalogların kapsamlı ve genişliği üzerine bir demeç vermiş oldu.

the quarry

Oyunun sinematiklerinin çekimi sırasında her çekim günü yaklaşık 50 sayfalık diyalog içeren metinlerinin kullanıldığı, oyuncuların seçim yapacağı yerlerdeki seçim alanların birkaç kez tekrar çekilerek farklı diyaloglar ve değişikler ile hikayenin gidişatını ve sonunu etkileyecek şekilde dizayn edildiği de belirtilenler arasında bulunuyor. Aynı zamanda Byles, oyunun ilerlediği süreçteki hikaye içeriklerinin çokça çeşitli olduğunu da söyledi.

Telltale ve Quantic Dreams gibi yapımcılardan da alışık olduğumuz bu interaktif hikaye oyunları, içerisinde bulundurduğu seçim imkanları sayesinde diyalogların çok ve çeşitli olmasına, oyunun birden çok alternatif son içermesi gibi birçok etmenin de etkisiyle oyunların oynanabilirliğini  kat ve kat arttırıyor.

The Quarry Hiç Görmediğimiz Çeşitlilikte Bir Yapım Olabilir

The Quarry yapımında ise söylenen 186 adet büyük küçük birçok kararla etkilenen sonların gerçekleşmesi halinde hiç görmediğimiz çeşitlilikte bir yapım görmemiz mümkün. Fakat bunun gerçekten ne derece gerçekleşeceğinden emin olamadığımız için oyunun çıkış yapmasını bir süre beklememiz gerekecek.

Oyun, 2K yayıncılığında 10 Haziran 2022 tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One ve PC platformlarında çıkışını gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir