Kategorilendirilmemiş

The Witcher 3: Wild Hunt Anlık Oyuncu Sayısı 100.000’i Geçti

The Witcher 3: Wild Hunt Anlık Oyuncu Sayısı 100.000’i Geçti

2015 Yılında çıkışını gerçekleştiren The Witcher serisinin son oyunu The Witcher 3: Wild Hunt, oyun severler tarafından en beğenilen oyunlardan biri olmayı başardı. İlk çıktığı yıl anlık oyuncu sayısı yaklaşık 92.000’lere ulaşan oyun son zamanlarda tekrardan oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı.

Tabi bunun en büyük sebebi, 20 Aralık tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan The Witcher dizisinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Zira dizi geniş bir izleyici kitlesine ulaştı ve genel olarak da büyük beğeni topladı.

The Witcher 3, bu etkiyle beraber anlık oyuncu sayısında ciddi bir artış ile 2015’de ki 92.000 civarı olan rekorunu geçtiğimiz gün itibari ile 102.000’lere çıkartmış durumda. Bir çok oyuncu oyuna tekrar başlamasının yanı sıra, oyunu yeni satın alanların sayısı da bir hayli fazla. Oyun toplamda 8.18 Milyon kopyanın üzerinde satış yapma başarısını gösterse de bunun yaklaşık 2 Milyon kopyası dizinin Netflix’te yayınlanacağı haberi ile birlikte son 6 ayda gerçekleşmiştir.

Eğer bu oyunu henüz oynamadıysanız, oynamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Türkçe altyazı desteği bulunan bu oyunun Steam sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu