The Witcher 3: Wild Hunt Direktörü Zorbalık Suçlamalarından Ötürü İstifa Etti

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

The Witcher 3: Wild Hunt’da direktörlük yapmış ve Cyberpunk 2077’de prodüksiyon ekibinin başında olan Konrad Tomaszkiewicz, CD Projekt Red’den istifa etti.

Bloomberg’in raporuna göre Konrad’ın, şirket içinde yürütülen upuzun bir soruşturmadan dolayı başı ciddi halde dertteymiş. Yürütülen soruşturmanın konusu ise Konrad’ın şirketteki bazı kişilere zorbalık yapmasıymış. Komisyon her ne kadar Konrad’ın suçlu olmadığına kanaat getirse de Konrad yine de işten ayrılmayı seçmiş.

CD Projekt’e yazdığı bir mailde CD Projekt çalışanlarının kendisiyle birlikte projelerde yer aldıklarında korktuklarını ve stresli hissettiklerini anlatmış. Mailin sonunda özür dileyerek ileriki zamanlarda kendi çalışma stilini değiştireceğinin de altını çizmiş.

The Witcher serisinin ilk oyununda hikaye tasarımcısı ve ikinci oyununda görev tasarımcısı olarak çalışan Konrad, üçüncü oyunda (ek paketleri de dahil) direktörlük koltuğuna oturmuştu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir