The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X Sürümü, PC Modlarından Bazılarını İçerebilir

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

CD Projekt Red’in, Cyberpunk dışındaki bir diğer projesi, Witcher 3’ü yeni nesil konsollara uygun hale getirmek. Firma bu yılın sonuna kadar oyunu PS5 ve Xbox Series X/S’e yaraşır, grafik ve mekanik iyileştirmeleri ile çıkartmak istiyor. Bunu yaparken de bazı PC modlarından yararlanacak gibi duruyor. 

The Witcher 3 HD Rework modunun yaratıcısı HalkHogan geçtiğimiz günlerde, oyunun PC modlarının konsollara gelebileceğini düşündüğümüz şu açıklamayı yaptı;
“Son videodan bu yana uzun zaman geçti. Mart ayı başlarında yeni bir HDRP ön izlemesi duyurduğumu biliyorum ama her zaman sessiz kaldım. Bunun için özür dilerim Ama karşılığında, bazı iyi haberlerim ve neden sessiz olduğum nedenleri var. Sanırım en önemli haber, CDPR’den işbirliği ile ilgili resmi bir mesaj aldığım. Henüz kesin olmamakla birlikte, HDRP’nin yeni nesil resmi güncellemeye dahil edilmesi çok muhtemel. Sırada ne olduğunu size bildireceğim.”

Kotaku tarafından yapılan haberde de CD Projekt Red geliştiricilerinin kendi çabalarının yanı sıra bazı oyun modlarını yükseltmeye dahil etmek için bir dizi PC modcusu ile konuştuğunu açıklandı.

Görüşmeler henüz erken aşamada olduğu için firmanın bu modcular ile nasıl bir anlaşma yapacağı belli değil. Zira firmanın modculara iş teklif ettiğini, tam zamanlı çalışan olarak kadrolarına eklemek istediğini söyleyen de var. Bu ücretsiz yükseltme PC’ye de geleceği için, zaten sahip oldukları modları tekrar göreceği, tam anlamıyla bir yükseltme olmayacağına inan da. Ayrıntılar için maalesef beklememiz gerecek.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image