Marvel Efsanesi Thor’un Yeni Filminden İlk Fragman Geldi!

8 Temmuz'da vizyona girecek Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü için ilk fragman yayınlandı.

Meriç Topal
Meriç Topal
2 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz üzere 2008 yılından Hulk ve Ironman filmleri ile sinemada Marvel yeni bir çağ açtı; Süper kahraman filmleri. Dile kolay 14 senedir sürekliliğini sürdüren ve her yaş kitlesine hitap eden bu yapımlar geniş bir kitleye de sahip ve bu da gişede inanılmaz başarılara rahatça ulaşabilmelerini sağlıyor.

6B5B9412 A9ED 4F09 B3E7 3D08CDAD780E

Dikkat! Bu kısımdan sonrası Marvel evreni hakkında bolca Spoiler içermektedir!

Hatırlatmak gerekirse, Avengers: Endgame filmi ile evreni başlatan Tony Stark’a ve ilk  “Avenger” olan Steve Rogers’a veda etmiştik fakat bir diğer efsane olan Yıldırım Tanrısı Thor ise Peter Quill ve ekibi ile serüvene devam etmişti.

Quill ile küçük bir “Ekip Kaptanlığı” yarışına giren Thor, gitmeden hemen önce de Dünyada kurduğu New Asgard’ı Thor Ragnarok filminde evrene dahil olan Valkyrie karakterine devretmişti ve Thor için film burada son bulmuştu.

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü İçin İlk Fragman Yayınlandı

Avengers Endgame filminden birkaç hafta sonra yeni filmi onaylanan Thor’dan ilk fragman ise bugün geldi!

Filmin ana kötüsünü Christopher Nolan’ın efsaneleşmiş Batman üçlemesinin Batman’i Christian Bale canlandıracak fakat maalesef ki fragmanda kendisini göremiyoruz.

Fragman genel olarak Thor’un Endgame sonrasında yaptıkları, Peter Quill ile olan ilişkisine dayanıyor. Ayrıca Thor’un yeni kostümünü de görme şansını yakalıyoruz.

thor

Fragmanın en önemli kısmı ise, filmin tanıtımlarında da gördüğümüz Jane karakteri.Thor serisinin ilk 2 filminde bolca gördüğüm Jane, aynı çizgi romanlarda olduğu gibi sonunda She-Thor’a dönüştü ve Mjolnir’e layık oldu!

thor

8 Temmuz’da vizyona girecek Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder) filminin yönetmen koltuğunda Thor Ragnarok filminden aşina olduğumuz Taika Waititi oturuyor. Genel olarak hayran kitlesinin en hoşuna giden Thor filmini yapan yönetmene herkesin güveni tam ve eminim ki bu güveni boşa çıkarmayacaktır.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
“Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir