Tomb Raider’ın Yeni Oyunundan Bazı Detaylar Sızdı

Unreal Engine 5 motoruyla geliştirilecek oyun hakkında internete sızıntılar yüklendi.

Ali Arda Tik
Ali Arda Tik
2 Dk Okuma Süresi
tomb raider

Geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan ve Unreal Engine 5 ile geliştirilecek olan yeni Tomb Raider oyunu hakkında sızıntılar havada uçuşuyor. Oyunun yapımında görev alan bir çalışan, oyun yazarı ve podcast sunucusu olan Colin Moriarty’e oyun içindeki diyalogları ve metinleri sızdırdı.

Colin Moriarty, sızdırılan diyalogları Sacred Symbols hesabında podcastleri yayınladı. Sızıntılara göre, yeni oyunun adı Project Jawbreaker ve gizemli bir felaketin konu edindiği günümüz çağında geçen bir macera oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Yine sızıntılara göre, yeni Lara Croft aktirsti için birtakım şartlar belirlendi. Aslen Britanyalı, 30’lu yaşlarında olan, 1.60-1.67 boyu civarlarında olan, Emily Blunt veya Rosamund Pike’ı anımsatan biri aranıyor. Ayrıca başka bir kadın karakterle romantik sahneler çekileceği de belirtilmiş. Bunların yanı sıra seçilecek aday, motion capture (hareket yakalama) teknolojisiyle sahneler çekmeyi bilmesi gerekiyor.

Yeni oyun, önceki oyunlarda da olduğu gibi gerçekçilik temasını kaybetmeyecek. Ancak yapımcılar gerçekçiliğe biraz fantastik ögeler katıp oyunu mistikleştiriyor. Bunun yanı sıra Lara Croft diğer oyunların aksine yalnız olarak çalışmaktan zorluk çektiğinden artık birden fazla Tomb Raider (mezar akıncısı) ile iş birliği yapacak. Oyun içinde Lara Croft artık bildiği çizgiden değil de farklı bir çizgiden ilerliyor. Bunun sebebi de karşılaşmakta olduğu, tek başına üstesinden gelemeyeceği “Gizemli Felaket” gösteriliyor. Son olarak önceki oyunların konusunun ana sebebi olan aile sorunlarının bu oyunda da işleneceği sızdırıldı.

Crystal Dynamics’de Tomb Raider serisinin genel müdürü olan Dallas Dickinson, oyunun duyurulduğu Nisan ayında şu açıklamalarda bulunmuştu:

Sadakatin sınırlarını zorlayıp hayranlara hakkettiği kaliteli sinematik macera deneyimini vermek istiyoruz”

Dallas Dickinson (Genel Müdür)
Bu makaleyi paylaş
misteRNOOB'u hayatına rutin edenlerden sadece biri...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir