Toplumsal Hayatta Kalma Oyunu Frostpunk’ın 2. Oyunu PC İçin Duyuruldu

Brz Konuk
Brz Konuk
3 Dk Okuma Süresi

11 Bit Studios, oyuncular tarafından oldukça beğenilen ilk oyunu Frostpunk’ın 2. oyunu olan Frostpunk 2’yi duyurdu.

İlk oyunun temelleri üzerine kurulan ve kar fırtınası kıyametinden 30 yıl sonrasını konu alan Frostpunk 2 için çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ancak oyunun Steam, Epic Games Store ve GOG sayfaları açıldı. Ayrıca ilk oyunu oynamadıysanız ve deneyimlemek isterseniz Steam’de 16 Ağustos tarihine kadar oynaması ücretsiz. Beğenip satın almak isterseniz de fiyatı %70 indirimle 15,00 TL. Dilerseniz ilk oyunun Steam sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak toplumsal hayatta kalma, şehir inşa etme, strateji oyunu Frostpunk 2 için sinematik bir fragman da yayınlandı. Bu sinematik fragmanda, şehir sınırlarının dışında donarak ölüme terk edilmiş, göğsünde yalancı kelimesiyle kana boyanmış bir adamla, tüm acımasız hayatta kalma ve toplum yöntemlerini bizlere gösteriyor.

Oyunun Tanıtım Bülteni

Frostpunk 2 şehir inşa etme, strateji ve yönetim oynanışını yepyeni bir tür oluşturarak bir araya getirmeyi başarmış çok beğenilen, BAFTA adayı toplumsal hayatta kalma oyununun devamı. Devam oyunu kıyamet sonrası yaşanan kar fırtınasından 30 yıl sonrasını ele alıyor ve Dünya hâlâ bitmek bilmeyen soğukların sebep olduğu buz gibi iklimin ve sert hava koşullarının etkisi altında.

FP2 Hammer

Büyümenin ve yeni güç kaynaklarını aramanın kaçınılmaz bir gerçek olduğu, kaynağa aç bir metropolün lideri olarak oynuyorsun. Kömür çağından sonra petrol çıkarma endüstrisi için Donmuş Topraklar’ı fethetmenin, insanlığın kalanının yeni kurtuluşu olması bekleniyor. Ancak değişiklik kolay kolay yaşanmıyor ve bu farklı, çok katmanlı toplumun her kesimi bu yeni yönelimi hoş karşılamayacak.

Çeşitli grupların talepleri ve beklentileri gerginlik yaratıp anlaşmazlıklara sebep verecek. Peki siyasette soğukkanlı bir yönetim ve entrikalarla dolu bir yaklaşım gerekli olacak mı? Bitmek bilmeyen soğuk şehri ele geçirmiş ve dışarıda tehlikeler yükselirken halkının zor ve kaçınılmaz fedakârlıklara hazır, birlik içinde ve kararlı olduğundan emin olmalısın!

FP2 Barrel

Frostpunk 2 Yönetmenlerinden Jakub Stokalski oyunun büyük vizyonu hakkında şu sözleri söyledi:

“Oyunculara sunmayı hedeflediğimiz, orijinal Frostpunk’ın deneyiminin çok daha geniş çaplı hali. Büyümeye devam eden yaklaşık 70 kişilik ekibimizle boyut, prodüksiyon değeri ve kullanıcı deneyimi kalitesi gibi oyunun tüm yönlerine odaklanmak için yeterli iş gücüne sahibiz. Ancak asıl hedefimiz basit bir devam oyunundan fazlasını yapmak. Oyuncuların beklentileri arasında seçimlerin yön verdiği geniş bir evren, toplumu ve şehri uygun gördükleri biçimde şekillendirme özgürlüğü ve sonuçların meyvelerini toplama imkânı bulunabilir. Frostpunk 2, ilk oyunun çatışmalarına dayanıyor; hayatta kalmaya karşı insani değerler ve hayata karşı buz gibi bir soğuk. Ancak en önemlisi de siyaset, toplum ya da teknolojik ilerleme gibi oyunun birçok kısmında kendini gösteren yeni bir katman ekliyor: İnsanlar ve onların doğası arasındaki çatışma”.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir