Total War Saga: TROY Çıkış Günü Belli Oldu. Hem de İlk Gün Ücretsiz Dağıtılacak

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Creative Assembly’in geliştirdiği ve yayıncılığını Sega’nın üstlendiği, strateji severlerin merakla beklediği Total War Saga’nın yeni bölümü Total War Saga: Troy oyununun çıkış tarihi belli oldu, ayrıca ilk gün oyun ücretsiz dağıtılacak.

Total War Saga: Troy’un çıkış tarihi 13 Ağustos olarak netleşti. Epic Games’de çıkış yapacak oyunu şayet ilk çıktığı gün kütüphanenize eklerseniz, sonsuza kadar sahibi olabileceksiniz.

Oyun şu an Steam Mağazasında da mevcut. Ancak orada ilk gün ücretsiz olarak dağıtılacak mı bilemiyoruz. Zira onunla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı.

Oyunun Tanıtım Yazısı

Bu efsanevi çağda kahramanlar dünyaya ayak basar. Fakat, dünyayı sarsacak bir ihtilaf çıkarmak için tek bir fevri eylem yeterlidir. Gözü pek Troya prensi Paris, güzeller güzeli Helen’i Sparta’daki sarayından kaçırır. Uzaklara yelken açtıklarında, Helen’in kocası Kral Menelaos, hanımına lanet okur. Vefasız hanımını, ne pahasına olursa olsun evine getirecektir!

Büyük surlu Miken’in hükmü geniş lordu Kral Agamemnon, kardeşinin çağrılarını duyar. Dört bir yandan, aralarında çevik ayaklı Aşil ve tatlı dilli Odysseus’un da olduğu Akhealı kahramanlar çağırır. Yunan ordusu, Troya’ya doğru kaçınılmaz savaş ve katliam yapmak üzere yol alır. Zira o muhteşem şehrin önündeki muharebe alanında efsaneler doğacaktır…

Total War Saga serisinin en yenisi olan TROY, Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı zamanına odaklanır ve devirlerden esinlenen özellikleriyle seriye yenilik katar.

Troy, bu destansı ihtilafı Total War’a özgü büyük ve tur tabanlı imparatorluk yönetimi ve harikulade gerçek zamanlı muharebeleriyle hem Yunan hem Troyalı tarafından keşfeder ve mitlerin ve efsanelerin derinlerine inerek bunların ilham alabileceği olayları açığa çıkarır.

Çağının dönüm noktası olan Troya Savaşının etrafındaki olayları, görülmemiş şekilde hayata getiren bu deneyimi yaşayın. Sekiz unutulmaz kahramandan birini seçerek destanınızı yazın. Karakter odaklı, duygu yüklü bir öyküye dalın ve hasımlarınızı alt edin. Tunç Çağı zamanındaki Akdeniz’in bu büyük ve çarpıcı suretini fethederken imparatorluğunuzu, strateji, devlet idaresi, diplomasi ve topyekun savaşla kurun.

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir