PC

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Yakında Çıkış Yapıyor

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Yakında Steam Üzerinden Çıkış Yapacak. 

Her geçen gün Türk oyun geliştiricilerinin oyun sektörüne yeni yapımlar sunuyor olması biz MisteRNOOB ekibini oldukça mutlu etmekte. Zira ülkemizden de bir gün dünya çapında konuşulan oyunların çıkması elbette gurur kaynağımız olur. Yine Türk geliştirici ekibi olan Proximity Games’in yeni açık dünya hayatta kalma oyunu Erzurum 20 Ocak 2021‘de Steam’de çıkış yapacak.

Oyun adından da anlaşılacağı gibi Erzurum‘da geçiyor ve Erzurum’un soğuğunda hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Daha derine inersek siz Taylan isminde bir karaktere hayat veriyorsunuz. Kışın soğuğunda Erzurum’un ıssız yerlerinde yaya olarak seyahat etmek zorundasınız. Gittiğiniz yer ise bir Göktaşı düşmesi ile etkilenmiş bir bölgedir. Ancak Taylan’ın bundan haberi yoktur. Bu yolculukta hayatta kalmak için, çoğu hayatta kalma oyunlarında da olduğu gibi, yakacak toplamalı ve yiyecek bulup karnınızı doyurmalısınız. Ayrıca oyunda hikaye, serbest mod ve meydan okumalar olmak üzere üç farklı mod yer alıyor.

20 Ocak 2021’de Steam’de yerini alacak oyunun henüz fiyatı açıklanmış değil. Anca dilerseniz Steam sayfasını bu bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Tanıtım Bülteni

Erzurum, Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum’un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan’ın henüz farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Sanki içinde bulunduğu zorlu şartlar yetmiyormuş gibi, şimdi Taylan’ı daha büyük dertler bekliyor.

Erzurum; dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu zorlu şartlarla mücadele edebilmek için odun veya kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereçler…Kısacası sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız.

OYUN MODLARI

HİKAYE : Kahramanın oyun boyunca karşılaştığı olayları ve hikayenin sonunu keşfetmek için Hikaye modunu oynayın.

SERBEST MOD : Eğer hikaye moduyla aynı mekaniklere sahip sonsuz bir oyun modu istiyorsanız, Serbest mod tam size göre. Eğer oyuncu ölürse, en son kayıttan devam edebilir. Tam anlamıyla sonsuz bir oyun modudur.

MEYDAN OKUMALAR : Bu bölüm, daha zor bir oyun deneyimi isteyen tecrübeli oyuncular içindir. Çeşitli türde meydan okumalardan birini seçerek kendinizi deneyebilirsiniz. Bu türlerden bazıları bitmeyen fırtına, daha soğuk hava, zamanlı görevler, daha fazla yırtıcı hayvan vb.

BÜYÜK AÇIK DÜNYA

9 kilometrekarelik alanıyla, oyun dünyası size çok sayıda keşfedilecek alan sunuyor. 30’dan fazla bölge keşfedilmeyi bekliyor.

DİNAMİK HAVA, SICAKLIK VE ZAMAN

Hava, sıcaklık ve zaman birbirleriyle bağlantılıdır. Güneşli yada bulutlu gün, dondurucu gece, sabah ayazı gibi gerçekçi doğa olayları dinamik olarak oluşur. Ayrıca hafif kar yağışı, yoğun kar yağışı, kar fırtınası, sisli hava gibi hava olayları da rastgele oluşur.

KENDİNİ SICAK TUT

Odun yada kömür toplayıp sobada ateş yak. Arkana yaslanıp sıcak çayını yudumlarken pencereden bembeyaz karın yağışını izle.

BİRİNCİ ŞAHIS VE ÜÇÜNCÜ ŞAHIS

Oyun içinde değiştirilebilen iki kamera açısı : Birinci şahıs ve üçüncü şahıs.

ORTAMLARI YAĞMALA

Dünyayı keşfet ve hayatta kalmana yardımcı olması için yemek, yakıt, cephane, giysi, tıbbi ürün, araç gereç ve zanaat malzemeleri topla.

ZANAAT VE YEMEK TARİFLERİ

Basit aletler, gelişmiş aletler, elektronik aletler, cephane ve daha fazlasını yapmak için malzeme topla. Kebap, tarhana çorbası, Türk kahvesi, ekmek gibi lezzetli yiyecekleri pişirmek için gıda malzemeleri topla.

SİLAHLAR

Kendini kana susamış yırtıcı hayvanlardan korumak için tabanca, tüfek gibi silahlar bul.

AVLA YADA AVLAN

Yemek için geyik, tavşan avla. Ayılara, kurtlara ve yaban domuzlarına av olmaktan kaçın.

ERZURUM – SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: 64 bits Windows
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K@3.3GHz or AMD FX 6300@3.5GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: 64 bits Windows
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K@3.5GHz or Ryzen 5 1500X@3.5GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu