Ubisoft Birkaç Oyununun Fişini Çekiyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft bu yıl içerisinde birkaç Tom Clancy’s oyununun serverlarının fişini çekecek, bu karar sonrası oyunları çevrimiçi olarak oynayama şansınızı kaybedeceğiz.

Ghost Recon Future Soldier, Rainbow Six Lockdown, Rainbow Six Vegas ve Rainbow Six Vegas 2 oyunlarının sunucuları 2022 yılından önce PlayStation, Xbox ve PC platformlarında çevrimiçi erişimi kapanacak ve sadece tek kişilik modu oynanabilir olacak.

Ubisoft yukarıda bahsettiğimiz oyunlarının serverlarını kapatmak için net bir tarih vermemiş olsa da 1 Haziran tarihinde PC platformunda erişimi kesilecek bazı oyunları biliyoruz. Erişimi kesilecek bu oyunlar ise şöyle: Assassin’s Creed 2, Prince of Persia: Forgotten Sands, Far Cry 2, Anno 1404, Might&Magic- Clash of Heroes, Splinter Cell Conviction, The Settlers 7 ve Might&Magic X-Legacy.

Şuan aklınızdan şu düşünce geçiyor olabilir, “Bu oyunların bazılarında çevrimiçi mod yok” diye fakat içinde çevrimiçi modun olmaması o oyunun etkilenmeyeceği anlamına gelmiyor. Hepsi bir şekilde etkilenecek. Mesela artık bu erişimin kesilecek olması “ULC”(kilidi açılabilir içerik) leri kullanamayacağınız anlamına geliyor. ResetEra tarafından fark edilen Ubisoft’un destek gönderisinde ise, “ULC devre dışı bırakılacak, artık bu içeriklerin kilidini açamayacaksınız. PC kullanıcıları bu içerikleri önceden kullanmış olsa bile artık kullanamayacak. Konsol kullanıcıları ise mevcut kaydedilmiş oyun dosyalarını silme veya sıfırlama kararı verene kadar ULC kullanabilir olacak kalacak.”

Oyun içi haberler, oyuncu istatistikleri de kullanılamaz olacak. Bunun yanında ise Ubisoft Connect ile beraber gelen özelikler de artık desteklenmeyecek ve oyun içi para birimlerinde de iade yapılmayacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image