PC

Ubisoft, Oculus VR İçin Geliştirilen Splinter Cell ve Assassin’s Creed’i Duyurdu

Ubisoft, Oculus VR İçin Geliştirilen Splinter Cell ve Assassin’s Creed’i Duyurdu

2019 yılında Ubisoft’un yeni VR oyunları geliştirdiği haberleri çıkmıştı ve sonunda Facebook ve Ubisoft, Oculus VR için yeni bir Splinter Cell ve Assassin’s Creed oyunu geleceğini duyurdu.

Oyunlar  Dusseldorf, Mumbai ve Reflections stüdyolarının desteğiyle birlikte  Red Storm Entertainment tarafından geliştirilecek.  Red Strom Ürün Geliştirme Yardımcı Başkanı Elizabeth Loverso;

“Unutulmaz oyun deneyimleri oluşturmamıza yardımcı olmak için her zaman  teknolojiden yararlanabileceğimiz yeni yollar araştırıyoruz.” dedi ve ayrıca şunu ekledi: ” Oculus’un teknolojisi Splinter Cell ve Assassin’s Creed dünyalarını hayranları için yeni bir şekilde hayata döndürecek. Bu oyunlar, oyuncuların başka hiçbir yerde bulamayacakları sürükleyici deneyimler sunmak için Oculus’un gücünden sonuna kadar faydalanacak.”

Oyunlar Oculus’un diğer VR donanımlarıyla birlikte yeni duyurulan kısmen daha ucuz (300$) Oculus Quest 2 için de piyasaya sürülecek. Her ne kadar yapımcılar hayranlar için yeni deneyim sunmak istese de, Steam’in açıkladığı verilere göre VR kullanıcı oranı %1.7, yani yaklaşık 2.7 milyon. Ayrıca bunların sadece %45’i Oculus VR kullanıyor. Veriler böyle iken hayranların çok memnun olacağı söylenemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu