Ubisoft, Raibow Six Siege’in Ses Mekaniklerini Yeniden Yapılandırıyor

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft, Raibow Six Siege’in Ses Mekaniklerini Yeniden Yapılandırıyor

Oyun içinde duyduğunuz bu ayak seslerinin nereden geldiğinden emin olmadığınız zaman Rainbow Six Siege’de ani bir paniğe kapılabiliyorsunuz. Yukarı dan mı yoksa aşağı dan mı geldiği belli olmayan tutarsız sesler oyuncuların alıştığı ortak bir sorun, ancak Ubisoft ses sistemini yeniden inşa etmek için nihayet harekete geçiyor.

Rainbow Six’de uzun süredir devam eden sorunları ele alan yeni bir Ubi blog yazısı, “Oyundaki çeşitli ses sorunlarının bir süredir oyuncular için sorun oluşturduğunun farkındayız” dedi. Mesajda, Oyunun yer, tavan ve duvardaki her yeni deliğe uyum sağlayan karmaşık ses motorunun, ses sorunlarını teşhis edilmesini zorlaştıran büyük bir etken olduğunu söyleniyor. Sesler, bir pencereden, kapıdan veya duvardaki küçük bir delikten oynatıcıya ardından en uygun yol hesaplanarak oyunculara ulaşır. Önceden bilmediğiniz bir delikten gelen ses ise oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor.

Ubisoft, sesle ilgili sorunları tanımlamak için küçük adımlar attıklarını, ancak sonuçta seslerin yeniden yapılması gerekli olacağını söylüyor.  Bu yeni ses güncellemesi Sezon 3’te geliyor, ancak oyuncular için gerçekten fark edilir değişiklikler olup olmayacağı belli değil. Bununla birlikte, bu tüm ses sistemlerinin tam olarak yeniden yapılandırılması 5 Yılda tamamlanmayacak kadar büyük bir girişim olduğundan bahsetmişler.

Gecikme (PİNG)

Durum Raporunda ayrıca sunucu gecikmesine ve kabul edilebilir pinglerden de bahsetmişler. Birçok oyuncu, kabul edilebilir bir ping (110ms) olarak belirlenen eşiğin çok yüksek olduğunu düşünüyor. Ancak bu sınırın yakın bir gelecekte değiştirilmesi düşünülmüyor. Bunun yerine, herkesin ortalama ping’ini azaltmak için farklı bölgelerdeki sunucu sayısı artırılması planlanıyor. Daha fazla bölge eklendikçe ve ortalama oyuncu gecikmesi azaldıkça, veriler yeniden değerlendirebilir ve ping eşiklerindeki olası değişiklikleri düşünebileceklerini ifade etmişler.

Durum raporunda hilecilerden ve gelecek olan bir renk körlük modu gibi özelliklerden de bahsedilmiş. İsterseniz buradan rapora ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir