Ubisoft, Satın Alımlara Açık Olduğunu Söylüyor

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Sektöre önemli oyunlar getiren, kimi oyunları ile oyun dünyasını etkileyen, kimi oyunları ile ise eleştiri yağmuruna tutulan Ubisoft, dünkü mali kazanç yayınında satın alımlara olan yaklaşımlarını açıkladı.

Yayında Ubisoft‘un CEO’su Yves Guillemot‘a “şirketin oyunlarını piyasaya sürdüğü çeşitli oyun platformlarına gelecekte erişimi garanti edebileceğine inanıyorsa, sektörde meydana gelen konsolidasyonlardan herhangi birine direnecek mi?” diye soruldu.

Guiellemot, bunun olacağına inandığını ve devamında ise şirketin bağımsız kalabileceğine ama şirketi satın almak isteyen teklifleri inceleyeceklerini de açıkladı. Gerçekten ilginç bir açıklama. Bakalım bu şirketi hangi dev şirket satın alacak veya satın alacak mı?

Tüm platformların harika içeriğe ihtiyacı olduğu için tüm bu platformlara erişmeye devam edeceğiz. Bugün yaptığımız gibi harika içerikler yapmaya devam edersek, tüm bu platformlara erişebileceğiz.

Nintendo’ya bakarsak… bu konuda bir numaralı üçüncü taraf yayıncıyız. Nintendo yaptığımız her şeyle ilgileniyor ve hatta markalarıyla oyun geliştiriyoruz, bu nedenle işbirliği var ve çok verimli.

Her zaman çalışanlarımız, oyuncularımız ve hissedarlarımız olan paydaşlarımızın çıkarları doğrultusunda kararlar aldık. Ubisoft bağımsız kalabilir: Yeteneğe, finansal ölçeğe ve geniş bir orijinal IP portföyüne sahibiz.

Bununla birlikte, bizi satın almak için bir teklif olsaydı, yönetim kurulu bunu elbette tüm menfaat sahiplerinin menfaati doğrultusunda gözden geçirirdi.

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir