Ubisoft’dan Prince of Perisa Remake Kötü İddialarına Yanıt Geldi

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’dan Prince of Perisa Remake Kötü İddialarına Yanıt Geldi

Kısa süre önce gerçekleşen Ubisoft Forward etkinliğinde, ilk defa Prince of Persia The Sands of Time Remake’e bakış attık.

Yayınlanan ilk trailer oyuncular tarafından çokça eleştirildi. Genel iddialar oyunun grafiklerinin remake kalitesinde olmadığı, hatta 2003 yapımı orijinal oyundan çok bir farkı olmadığı yönünde. Ubisoft ise neden bu kadar tepki çektiğini anlamadıklarını ve yapımcıların bilerek bu görsel tarzı kullandıklarını söyledi.

Üretim Direktörü Sashi Menon ” İddia edilenlerin aksine proje boyunca hiçbir zaman bütçe ya da zaman sıkıntımız olmadı. Ubisoft’da kalite bizim için çok önemlidir ve projeyi geliştirdiğimiz 2,5 yıl boyunca bu hep aklımızdaydı. Projede çalışan sayımız 170’e kadar çıktı ve altyapıya yapılan diğer yatırımlardan bahsetmiyorum bile.” diyor.

Akıllarda kalan tek soru ise bütçe, zaman, insan kaynağı sıkıntısı  olmamasına rağmen ortaya çıkan oyun insanları neden memnun edemedi.

Oyunun bir diğer direktörü Annu Koul bu konuyu söyle açıklıyor; ” Oyunu yaparken kullandığımız Anvil oyun motoru, açık dünya oyunlar için tasarladı. Elimizde bulunan oyun ise düz ve çizgisel olmasının yanı sıra zamanı geri sarma, yavaşlatma gibi mekanikleri bulunduruyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bunları Anvil oyun motorunda yapmak oldukça zordu. Ayrıca remake yaparken oyuncuların nostalji hislerini öldürmek istemedik. Elbette oyun modern bir hale gelecekti ama aradaki dengeyi iyi kurmak gerekli.”

Sizce bu açıklamalar yeterli mi yoksa oyun daha iyi grafikler için ertelenmeli mi?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir