Ubisoft’un Ücretsiz Olacak Shooter Oyunu XDefiant’ın Sınıfları ve Haritaları Güncellendi

Ubisoft'un yeni oyunu XDefiant'ı, eSpor odaklı geliştirdiği düşünülüyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un oynaması ücretsiz bir şekilde sunacağı rekabetçi FPS oyunu XDefiant, Temmuz 2021’de şirketin oyun geliştirme politikasının bir ürünü olarak geliştirilmeye başlanmıştı. Oyun, 5 Ağustos 2021’den beridir ABD ve Kanada’daki PC oyuncularına özel olarak kapalı test sürecinde.

İlk etapta Tom Clancy’s serisi adı altında duyurulacak olan ancak daha sonraları alınan eleştiriler nedeniyle sadece XDefiant olarak adlandırılan oyun, Ubisoft çatısı altında yeni bir marka olarak sunulmuş olacak.

Bu değişiklik diğer yandan Tom Clancy evrenine bağlı kalmadan diğer tüm Ubisoft serilerinden karakterlerin oyuna dahil edebileceği anlamına geliyor ve marka değişikliğinden bu yana oyuna gelen ilk Tom Clancy olmayan grup, Watch Dogs serisinden DedSec olarak biliniyor. DedSec’ler XDefiant’ta, düşman ekipmanını hacklemek ve ekiplerinin el bombalarını yenilemek üzerine bir oynanışa sahip olacaklar.

DedSec, XDefiant’taki sınıflara gelen tek değişiklik de değil. İlk etapta Wolves olarak adlandırılan sınıfın Phantoms olarak yeniden adlandırılması ve Outcasts’in geçici olarak oyundan kaldırılması ile XDefiant’ın grupları artık şunlardan oluşuyor.

  • Phantoms – (Ghost Recon serisinden)
  • Cleaners – (The Division serisinden)
  • Echelon – (Splinter Cell serisinden)
  • DedSec – (Watch Dogs serisinden)
  • Outcasts – (The Division serisinden)

Oyunun tam sürümünde her bir grup içerisinde oyuncuların seçebileceği en az üç farklı karakter olması bekleniyor. Ancak şu anda Dedsec’te 2, Cleaners’ta 3, Echelon’da 1 ve Phantom’larda 1 karakter var. Şu anda, gruplar aynı avantajları ve nihai yetenekleri paylaşıyor ancak tam sürümde benzersiz bir yeteneğe sahip olabilecekler.

XDefiant Ubisoft

XDefiant’a 5 Yeni Harita

XDefiant’ın ortaya çıkmasından bu yana yapılan bir diğer büyük değişiklik, oyundaki toplam oynanabilir harita sayısını 15’e çıkaran beş yeni haritanın eklenmesi diyebiliriz. Yeni eklenenler ile birlikte oyundaki tüm haritaların listesi şu şekilde:

Arena Haritaları:
Air and Space
Arena (yeni eklendi)
Dumbo (yeni eklendi)
Emporium
Liberty
Mayday
Monument
Nudleplex (yeni eklendi)
Showtime
West End

Çizgisel Haritalar:
Coney Island (yeni eklendi)
Daytona (yeni eklendi)
Meltdown
Times Square
Zoo

xdefiant

Oyuna eklenen bir diğer özellik ise oyuncuların tüm silahlarını test edebilecekleri bir “Atış Poligonunun” eklenmesi. Atış Poligonu, hasar miktarı ve öldürme sayacı dahil olmak üzere farklı menzillerdeki silahlarınızın istatistiklerini görmenizi sağlayacak sabit ve hareketli hedeflerden oluşuyor. Ayrıca oyunda, oyuncuların silahlarını ve teçhizatlarını değiştirebilecekleri ve parkuru ne kadar hızlı koşup tamamlayabileceklerini görmek için bir zaman denemesi de mevcut.

Ubisoft, XDefiant hakkındaki planlarını açıklanmasa da, oyunu ilk ortaya çıktığından beri oynayan Ubisoft Insider’lar, XDefiant’ın bir eSpor oyunu olarak tasarladığını öne sürüyorlar. Call of Duty için içerikler üreten Drift0r, oyunun geliştirilmesi konusunda Ubisoft’a danışmanlık yaptığını zaten açıklamıştı. Ayrıca diğer sızıntılara göre de birkaç Call of Duty profesyonel oyuncusu da oyunu oynuyor ve şu anda onaylanmasa da Ubisoft’un bu oyunculardan da tavsiyeler alıyor olması mümkün.

Henüz çıkış tarihi veya açık beta tarihleri açıklanmayan oyunun kapalı testleri PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4, PC, Stadia ve Luna üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak oyunun bu yıl içinde çıkacağına inanılıyor.

XDefiant’ın 6 Dakikalık Oynanış Videosu

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir