Ubisoft’un Yeni TPS Oyunu Sızdırıldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un Battle Royale FPS oyunu Hyper Scape’in sunucularının kapatılacağı haberi oyunun niş kitlesini üzse de görünüşe göre, Ubisoft bu oyunun yerini dolduracak yeni bir TPS oyunu üzerinde çalışıyor.

Ubisoft’un Yeni Oyunu – “Pathfinder” Nasıl Bir Oyun?

Sektörün önemli ismi haline gelmiş, doğru çıkan sızıntıları ile tanınan Tom Henderson, Ubisoft’un Hyper Scape grafik tarzında, hatta biraz fazla çizgisel tasarıma sahip bir TPS battle royale oyunu üzerinde çalıştığını iddia etti. Şirket, Hyper Scape’in sıradan bir battle royale oyunu tecrübesi sunduğundan eleştirildiği yorumları göz önüne almış olsa gerek ki, bu oyunla birlikte battle royale türüne yenilik getirmek istiyor gibi gözüküyor.

“Pathfinder” kod adlı bu oyun, diğer battle royale oyunlarına benzemiyor. Oyuncular, dörtlü takım olarak haritaya atlayacak ve yapay zeka tarafından kontrol edilen ana boss’a giden yolu keşfetmeye çalışacaklar. Henderson’ın bildirdiğine göre oyuncuların, etraflarında kırılabilecek bir dizi kapı bulunan iki duvardan geçmeleri gerekecek ve her maçta farklı kapılar kırılabilir veya kilitlenebilir olacak.

ubisoft

Oyun PvPvE olacak, yani oyuncular hem yapay zeka düşmanlara karşı hem de oyunda “Hereos” yani “Kahramanlar” adlandırılan diğer gerçek oyunculara karşı mücadele edecek. Her bir Kahramanın kendine özgü becerileri olacak ama oyun daha erken geliştirme aşamasında olduğundan bunların ne gibi beceriler olduğu henüz bilinmiyor. Oyunda güçlenebilmek ve seviye atlayabilmek için oyunun ortasına doğru gittikçe güçlenecek yapay zeka düşmanları alt etmemiz gerekecek.

Ek olarak, oyunda oyuncuların atış poligonu kullanabilecekleri, etkinlik alanına katılabilecekleri, araçlarla eğlenceli yarışlar yapabilecekleri, mağazaya gidebilecekleri ve daha pek çok şeye erişebileceği bir ana merkeze sahip olacak.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir