Assassin’s Creed Valhalla’nın Ücretsiz DLC’si Discovery Tour Viking Age Çıktı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft, Assassin’s Creed serisinin Valhalla’dan önceki son 2 oyununda, oyunun geçtiği dünyayı keşfetmek ve tanıtmak amacıyla ücretsiz tur DLC’si yayınlamıştı. Serinin son oyunu Valhalla’da da aynı işleyişi devam ettiriyor. Oyuna sahip olanlara ücretsiz Discovery Tour Viking Age DLC’si çıktı.

Discovery Tour Viking Age bağımsız olarak satılacak mı?

Oyuncuların Viking’lerin dünyasını, tarihini ve kültürünü keşfedip etkileşim kurabilmelerini sağlayan DLC, Assassin’s Creed Valhalla’ya sahip olanlar için ücretsiz olarak sunuldu. Ayrıca Ubisoft, DLC’nin bağımsız sürümü Ubisoft Connect üzerinden PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S, Stadia ve Luna için 2022 yılının başlarında yayınlamayı planlıyor. Ayrıca Discovery Tour Viking Age PC platformunda Epic Games Store üzerinde de ön siparişle satın alınabilir durumda.

Ubisoft’a göre tarihçiler ve arkeologların katkılarıyla oluşturulan Viking Age; “Oyuncuların dokuzuncu yüzyıl İngiltere ve Norveç’inin mekanları, insanları ve kültürleri hakkında daha fazla bilgiyi şiddet kullanmadan özgürce keşfetmeleri için tasarlandı ve eğitici bir deneyim sunmayı hedefliyor.”

Viking Age, önceki Discovery Tours Ancient Greece ve Ancient Egypt’da yer alan tur sistemini kullanmıyor. Tur sistemi yerine oyuncuların farklı karakterlerin rollerini üstlendiği, hikayelerini takip ettiği ve görevleri tamamladığı bir sisteme sahip.

Ubisoft Montreal Dünya Tasarım Direktörü Maxime Durand, “Yeni yaklaşımımızla oyuncular, tarihin oluşum sürecini o zaman var olan insanların gözünden gördükleri benzersiz etkileşimli deneyimin merkezine yerleştirdik. Discovery Tour: Viking Age’i hem bir video oyunu olacak biçimde eğlenceli, hem de öğrenme aracı olarak etkili olacak biçimde tasarladık.”

Ayrıca Discovery Tour: Viking Age, İngiltere’deki Hampshire Cultural Trust, Preston Park Museum & Grounds, York Archaeological Trust ve The British Library’nin yanı sıra Fransa’nın Réunion des Musées Nationaux ve Danimarka Ulusal Müzesi gibi müze koleksiyonlarından öğeler de içerecek.

Son olarak DLC, 11 özel Assassin’s Creed Valhalla ödülünün kilidinin açılmasını da sağlıyor. Şayet 1.3.2 güncellemesini yaptıysanız, DLC’ye Valhalla‘nın ana menüsünden erişebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir