PS5 Reklamında Uncharted 5 Gösterilmiş Olabilir mi?

PS5 hakkında yayınlanan bir reklam fragmanı, daha önce duyurulmamış bir projeyi içinde barındırıyor. Uncharted 5'e mi yaklaşıyoruz?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Sony, Xbox ile girdiği kıyasıya mücadelede PS5’e olan ilgiyi arttırmak için reklamlar verirken hepimizin bayılarak oynadığı God of War, Horizon, Gran Turismo gibi yapımları da göstermeyi ihmal etmiyor. Pekala daha önce bahsedilmemiş veya duyurulmamış oyunlara yer vermeye ne demelidir? Heyecan verici değil midir?

“Live from PS5” isimli bir reklam videosu da oyun severleri bir gizem ve heyecan fırtınasının içine şimdiden sokmayı başardı. Nitekim reklamda daha önce hiç bahsedilmemiş ve video boyunca da ismi geçmeyen bir oyundan klip bulunurken bunun Uncharted 5 olduğu söylentileri yayılmaya başladı bile.

Uncharted 5 geliyor olabilir mi?

PS5’ten Canlı Yayın isimli reklam videosu, daha önceden yayınlanan ve çıkışının yakın olduğu PS5 oyunlarını gösterirken hiç bilinmeyen bir oyuna da ev sahipliği yapıyor.

Genç bir kadının mağarada elinde meşale tutarken antik bir eserin tozunu almasını gösteren klip, daha önce duyurulmamış bir projeye işaret ediyor. Uncharted 4’ün bitiş sekansı düşünüldüğünde bu kadının Cassie olabileceği söyleniyor.

PlayStation Blog’da yayınlanan bir yazı da reklam fragmanının PS5 evreninde geçen unutulmaz deneyimlerin bir canlı haber kanalı edasıyla gösterildiğini ve birçok oyundan referanslar taşıdığını da belirtiyor. Dolayısıyla bu sekansın Uncharted’a atıfta bulunulması da beklenir.

Her ne kadar Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, stüdyonun Uncharted ile işinin bittiğini açıklasa da bir başka stüdyo da bu proje üzerinde çalışıyor olabilir.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir