Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu PS4 Sürümüyle Yan Yana Geldiğinde Oldukça Gelişmiş Gözüküyor

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Uncharted‘ın PS4 versiyonlarının gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Digital Foundry‘e göre bu versiyon çok daha iyi olabilirmiş.

Digital Foundry’deki oyun teknolojisi uzmanları, Uncharted 4 ve Uncharted: The Lost Legacy’nin yeniden düzenlenmiş PS5 sürümlerinin orijinal PS4 muadilleriyle karşılaştırdı. Her iki oyun da aynı üç grafik modunu sunuyor: Saniyede 30 kare hedefinde 3840 x 2160 görüntü görüntüleyen Fidelity modu, 60 karelik bir hedefte 2560’a 1440’lık bir orta zemini seçen Performance modu, ve 1920 x 1080 ve 120 kare hızında çalışan Performance Plus modu.

Modlar, çözünürlük ve kare hızındaki değişikliklerin yanı sıra aynı genel görsel netliği sunuyor gibi görünüyor. Bitki örtüsü ve bir binanın duvarlarındaki boya gibi küçük ayrıntılar, pano boyunca daha uzaktan görülebiliyor. Kare hızları, Performance Plus modlarındaki en yoğun sahnelerde yalnızca ara sıra fark edilen düşüşler dışında oldukça stabil gözüküyor.

Digital Foundry, Hırsızlar Mirası Koleksiyonu’un dinamik çözünürlük ölçekleme ile daha da iyi görünebileceğini ve oyunda daha az zorlukların bulunduğu sahnelerinde daha yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturmasını sağladığını belirtiyor. Ayrıca Ratchet & Clank: Rift Apart’ta bulunan 40 FPS Fidelity seçeneğinden de faydalanabilirdi, ancak yine de oldukça iyi görünüyor.

PS5 yükseltmesinin diğer faydaları arasında, saniyeler süren kısa yükleme hızları, kulaklıklar için yetkin bir 3D ses karışımı ve ince ama etkili DualSense yer alıyor.

Digital Foundry, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu PS5 Teknoloji İncelemesi

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir