Undertale’in Geliştiricisi Deltarune Chapter 2’nin Durumundan Bahsetti

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Neredeyse herkes tarafından sevilen pixel art oyun olan Undertale’in geliştiricisi Toby Fox, diğer oyunu olan Deltarune Chapter 2 hakkında pozitif düşündüğünü ve geliştirme sürecinin gayet iyi gittiğini söyledi. İlk chapter’ın 100 üzerinden 90, 80 civarı puanlar aldığını söylemekte fayda var.

Toby Fox: “Bu arada, Chapter 2’nin gelişimi iyi gidiyor! Başka ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama bu konuda kendimi pozitif hissediyorum.”

Chapter 2 neredeyse %50’si tamamlandığı biliyoruz ama bu geçen yıl Eylül ayında söylendi. Şuanda oyunun yüzde kaçı tamamlandı bilmiyoruz ama tahmin yürütmek gerekirse, oyunun %80 ve ya %85’lik kısmı bitmiş olabilir.

Toby Fox, Deltarune’un daha karmaşık grafikler ve sistemler kullanması sayesinde “yapması çok daha zor” bir oyun olduğunu açıkladı ve “Bu, normalde birçok tasarımcının oyunun her yönü üzerinde çalışacağı türden bir oyun” dedi.

İlk Chapter’ın yayınlanma yıl dönümünü kutlamak için geçen yıl Toby Fox, Chapter 2 ile alakalı bir tweet attı “Oyunun 2. Bölümü için hala çok çalışıyoruz ve istikrarlı bir ilerleme kaydediyorum. Çok şey söyleyemem, ama size güvenle söyleyebilirim: Bu, şimdiye kadar yaptığım en saçma şeylerden biri…”

Hala daha Chapter 2-nin ne zaman çıkacağı resmi olarak yayınlamadı ama bu yıl çıkması bekleniyor…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir