Unity, 17,5 Milyar Dolarlık Teklifi Reddetti

Unity, Iron Source isimli bir şirketle farklı bir anlaşma üzerine görüşmeye devam edecek.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
1 Dk Okuma Süresi
Unity

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan AppLovin isimli mobil teknolojileri üzerine çalışan bir firmanın 17.5 milyar dolara Unity oyun motorunu geliştiren Unity Technologies’i satın alma girişimi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak son gelen haberlere göre Unity’nin yönetim kurulu bu teklifi oy birliğiyle reddetti.

Pazartesi günü şirket tarafından, teklifin Unity hissedarlarının çıkarlarına uymadığını ve başka bir mobil teknoloji firması olan IronSource ile birleşmek için önceden duyurulan bir anlaşmayı ilerleteceği açıklaması yapıldı.

Unity CEO’su John Riccitiello, Iron Source işleminin daha zorlayıcı olmasının yanı sıra içerik oluşturucular için benzersiz olanaklar tanıması sebebiyle şirket için daha uygun olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda oyun ve gerçek zamanlı 3D içerikleri de oldukça iyi yönettiğini söylüyor.

Bunlara ek olarak da, ”Unity’nin IronSource ile anlaşması hissedarlarımız ve Unity içerik oluşturucuları için yaratacağı önemli faydalara olan bağlılığımızı ve heyecanımızı da korumaya devam ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir