Valhalla’nın Yeni DLC’si Dawn of Ragnarök Hakkında Bilinenler

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın 35 saatlik oynanış sunacağını söylenen yeni büyük genişletmesi Dawn of Ragnarök’ün 10 Mart’ta çıkacağını dün duyurmuştu. Ayrıca resmi olarak duyurulan ek paket ana oyun sahipleri için 179,00 TL karşılığında ayrı olarak satışa sunuldu. Her ne kadar teknik bilgiler bizimle açıklanmış olsas da DLC’nin içeriği hakkında detay bilgiler yeni yeni ortaya çıkmaya başladı.

Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni genişleme paketi olan Down of Ragnarök biz oyunculara 35 saatlik yeni bir deneyim sunacak. Birçok ek paket bu kadar uzun yeni oynanış sunmadığı için oldukça güzel bir detay. Yüksek prodüksiyon kalitesine sahip olan ana oyunu geride bırakmayacak bir DLC bizleri bekliyor. Maceraya atılıp keşfedeceğimiz harita ise temel oyunda yer alan İngiltere’nin 1/3’ü büyüklüğünde olacak.

Dawn of Ragnarök Genişlemesi Bizlere Hikaye Olarak Ne Sunacak?

Assassin’s Creed Valhalla’ya gelecek olan Down of Ragnarök genişlemesinde İskandinav tanrısı Odin’in oğlu Baldur’u bulmasına yardım edeceğiz. Bu amaç uğrunda Svartalfheim’a seyahat edeceğiz. Svartalfheim’a ulaştığımızda ise efsanevi cüceler ülkesinin düşmanlar tarafından işgal edildiğini öğreneceğiz. Peki halk ne oldu diye sorarsanız ise merak etmeyin halk şu anlık iyi durumda, düşmanlardan saklanmış bir biçimde kurtarılmayı bekliyorlar. Odin saklanan halkı bulmak zorunda çünkü çıktığı görevin en önemli kısmını halk oluşturuyor.

Hikaye sırasında tekrardan yolumuz Jotunheim’a düşecek ve buz devleriyle savaşacağız. Ancak bu defa farklı bir savaş bizleri bekliyor olacak. Düşman kuvvetleri, Surtr liderliğindeki Muspelheim’dan ateşli savaşçılar tarafından destekleniyor olacaklar. İskandinav tanrısı Odin’in şimdiye kadar karşılaştığı en güçlü düşmanlar olacaklar. Biz oyuncular için ise bu büyük meydan okuma oldukça keyifli ve eğlenceli olacak.

Dawn of Ragnarök genişlemesinde buz devleriyle girdiğimiz savaşta, Odin’in sahip olduğu yeni becerileri kullanacağız (oyuncular ayrıca Odin’in kadın versiyonu olarak da oyunu oynayabilecekler). Düşmanlarımızın ateş ve buz yeteneklerini kullanabileceğiz ayrıca istediğimiz zaman bir kuzguna da dönüşebileceğiz. Hızlı hareket etmemize olanak tanıyan yay ile ışınlanma yeteneğini kullanmayı unutmayın. Kendi tarafınızda savaşacak yeni yoldaşlar edinebilmek için öldürdüğünüz düşmanları yeniden canlandırabileceksiniz. Ancak bu yeni hayatlarında size itaat etmek zorundalar.

Ana hikaye benim hızımı kesmedi diyenleri geliştiriciler unutmamış ve genişleme paketine ek görevler eklemişler. Oyunun dünyasında daha fazla zaman geçirebileceğiniz ek görevlere göz atmayı unutmayın.

Assassin’s Creed Valhalla’ya gelecek olan Dawn of Ragnarök genişlemesi 10 Mart 2022’de bizlerle buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu