Assassin’s Creed Valhalla’nın Yeni DLC’sinin İlk 15 Dakikası Gösteren Video Yayınlandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed son oyunu olan Valhalla oldukça büyük başarılar yakaladı. Oyuncular tarafından da sevilen oyun ise geliştirici ekip tarafından hala daha güncellenmeye devam ediyor. Valhalla’nın 35 saatlik bir deneyim sunacağını söylenen yeni büyük genişletmesi Dawn of Ragnarok 10 Mart’ta çıkış yapacak.

Bu oldukça devasa genişlemenin ilk 15 dakikası ise IGN tarafından yayınlandı. Ancak uyarmamızda fayda var zira izlerken spoiler yiyebilirsiniz.

Dawn Of Ragrarok’ün İlk 15 Dakikası

Valhalla’nın Dawn of Ragnarök Genişlemesi Bizlere Hikaye Olarak Ne Sunacak?

Assassin’s Creed Valhalla’ya gelecek olan Down of Ragnarok genişlemesinde İskandinav tanrısı Odin’in oğlu Baldur’u bulmasına yardım edeceğiz. Bu amaç uğrunda Svartalfheim’a seyahat edeceğiz. Svartalfheim’a ulaştığımızda ise efsanevi cüceler ülkesinin düşmanlar tarafından işgal edildiğini öğreneceğiz. Peki halk ne oldu diye sorarsanız ise merak etmeyin halk şu anlık iyi durumda, düşmanlardan saklanmış bir biçimde kurtarılmayı bekliyorlar. Odin saklanan halkı bulmak zorunda çünkü çıktığı görevin en önemli kısmını halk oluşturuyor.

Hikaye sırasında tekrardan yolumuz Jotunheim’a düşecek ve buz devleriyle savaşacağız. Ancak bu defa farklı bir savaş bizleri bekliyor olacak. Düşman kuvvetleri, Surtr liderliğindeki Muspelheim’dan ateşli savaşçılar tarafından destekleniyor olacaklar. İskandinav tanrısı Odin’in şimdiye kadar karşılaştığı en güçlü düşmanlar olacaklar. Biz oyuncular için ise bu büyük meydan okuma oldukça keyifli ve eğlenceli olacak.

Valhalla Dawn of Ragnarok

Dawn of Ragnarök genişlemesinde buz devleriyle girdiğimiz savaşta, Odin’in sahip olduğu yeni becerileri kullanacağız (oyuncular ayrıca Odin’in kadın versiyonu olarak da oyunu oynayabilecekler). Düşmanlarımızın ateş ve buz yeteneklerini kullanabileceğiz ayrıca istediğimiz zaman bir kuzguna da dönüşebileceğiz. Hızlı hareket etmemize olanak tanıyan yay ile ışınlanma yeteneğini kullanmayı unutmayın. Kendi tarafınızda savaşacak yeni yoldaşlar edinebilmek için öldürdüğünüz düşmanları yeniden canlandırabileceksiniz. Ancak bu yeni hayatlarında size itaat etmek zorundalar.

Ana hikaye benim hızımı kesmedi diyenleri geliştiriciler unutmamış ve genişleme paketine ek görevler eklemişler. Oyunun dünyasında daha fazla zaman geçirebileceğiniz ek görevlere göz atmayı unutmayın.

Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla’ya gelecek olan Dawn of Ragnarok genişlemesi Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC ve Google Stadia için 10 Mart 2022 tarihinde çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir