Valheim Rekorlar Kırarak İlerlemeye Devam Ediyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Viking temalı Valheim’in, bugün itibariyle dört milyon adetten fazla kopya sattığı açıklandı. Iron Gate Studio ve yayıncı Coffee Stain, bunun yanından oyunda anlık kullanıcı sayısının diğer vakitlere kıyasla 500.000 oyuncu ile pik yaptığını da duyurdu.

Iron Gate Studio CEO’su Richard Svensson ise “Bunu gerçekten düşünecek vaktim olduğunu sanmıyorum” diyerek şaşkınlığını ifade etti. “Oyuncuların oyunu çok sevdiklerini biliyorum ama gelecekte daha da iyi bir şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Oyuna daha fazla içerik eklemeyi, özellikle de kalan biyomlar üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyorum. Şu anki yol haritamız yalnızca bir sonraki biyom ile sınırlı kalıyor ve bunu yıl sonuna kadar halletmeyi umuyoruz, ancak gelişimin ne kadar sorunsuz olacağına bağlı olarak uzun da sürebilir.” diyerek devam etti.

Coffee Stain Publishing patronu Albert Säfstrom ise şunları söyledi: “Bir yıldan uzun bir süre önce bir arkadaşıma Valheim’ı, oyunlara ilk kez aşık olduğumda nasıl hissettiğimi ifade ettiren bir oyun olarak tanımlıyordum. Üç hafta öncesine kadar bunun, Valheim ile tek başına sahip olduğum eşsiz bir bağlantıya tekabül ettiğini anladım. Geçtiğimiz haftalarda oyuncuların inanılmaz olumlu tepkiler aldığını görmek, Valheim’ın sadece benim için değil, hayal edebileceğimden daha fazla oyuncu için gerçekten özel bir şey olduğunu anlamamı sağladı.”

Valheim bu gidişle bir süre podyumdan inmeyecek gibi duruyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir