Görünüşe Göre Valorant, Konsollar İçin Geliştiriliyor

Riot Games'in yayınladığı iş ilanları Valorant'ın konsol sürümlerinin geliştirildiğini kanıtlar nitelikte.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

PC tarafında çok oyunculu FPS oyunlar arasında öne çıkan Valorant, yıllarca zirvede hüküm süren Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının bir kısmını kendi tarafını çekmeyi başardı. Riot Games’in başarılı yapımı şimdi de konsol sürümleri ile konsol oyuncularını bünyesine katma hedefinde.

Valorant Konsol Oyuncuları İle Buluşacak

Riot Games, yayınladığı yeni iş ilanına göre konsol tarafında deneyimli oyun tasarımcısı ve oyun tasarım yöneticisi arıyor. Firma bu pozisyonlara yapacağı takviyeler ile Valorant’ı konsol oyuncuları ile buluşturma isteğinde.

Geçtiğimiz mart ayında da gündeme çıkan sızıntılar bulunurken Riot Games’in yıllar önce açığa çıkardığı konsollarda çalışan bir prototip de mevcut. Bu bilgiler ışığında projenin belirli bir aşamasına gelindiğini düşünerekten ajanları konsollarda göreceğimiz tarih çok da uzak olmayabilir.

Valorant

Riot Games’in Adaylardan İstedikleri Nitelikler

Riot Games, deneyimli oyun tasarımcısı pozisyonu için başvuracak adaylardan “En az 1 adet AAA rekabetçi konsol oyunu geliştirmiş tasarımcı” niteliğini arzu ederken, oyun tasarım yöneticisi pozisyonu için başvuru yapacak adaylardan ise “Valorant’ı yeni platformlara taşıma konusunda bir vizyon belirlemeye ve tasarımcılara rehberlik etmeye yardımcı olabilme” özelliğini adaylardan istemekte.

Mobil Platformuna Çıkış Mümkün Mü?

Riot Games’in bu pozisyonlar için yukarıdakilere ilaveten bir şartı daha bulunmakta. İki pozisyon için de PC, mobil ve konsol platformlarında geliştirme deneyimi olan adaylar istenmekte, bu arzu Riot Games’in Valorant’ı iOS ve Android platformlarına da getirme fikri olduğunu gösteriyor. Her halükarda önceliğin konsol sürümlerinde olduğu ise edinilen bilgiler arasında.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise the Sun!"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image