PC

Valve, Artifact 2.0’ı İptal Etti Ama Artifact Oynaması Ücretsiz Oldu

Valve’nin 2018’de çıkış yapan Artifact, Dota 2 oyununun kart oyunu olarak piyasaya sürülmüştü. Oyundaki bazı hataların giderilmesi için 2020 yılında başlayan geliştirme süreci son buldu.

Ancak bunun nedeni geliştirmenin tamamlandığı için değil. Hizmet/güncelleme tabanlı geliştirme modeliyle piyasaya çıkan oyunun kullanıcı sayısının hızlı bir düşüşte olmasından kaynaklı geliştirme projesi şimdilik rafa kaldırıldı.

Valve, Artifact 2.0’ı İptal Etti Ama Artifact Oynaması Ücretsiz Oldu

Bununla ilgili Valve şu açıklamayı yaptı:

“Mevcut Artifact ekibi oyunun büyük çaplı güncellemesi üzerinde büyük bir gayretle çalışmaya başlamıştı. Oyun için olan hedeflerimizi büyük ölçüde tamamladık fakat oyunun mevcut aktif oyuncu sayısının azlığı nedeniyle oyun üzerinde geliştirme sürecine şimdilik devam edemeyeceğiz. Ve ekipte bu geliştirme modelini, bu kararı doğru buluyor. Bu nedenle Artifact 2.0 betasının geliştirme sürecini ne yazık ki şimdilik durdurma kararı aldık.”

Artifact Classic ve 2.0 sürümü ise Artifact Foundry adı ile tek bir başlık altında toplandı. Ayrıca Artifact Classic ve Artifact Foundry Steam’de oynaması ücretsiz oldu.

Son olarak bu bağlantı üzerinden oyunun Steam sayfasına göz atabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu