Valve Bombayı Patlattı, Half-Life 3 Duyuruldu

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının en sevilen serilerinden olan Half-Life için uzun zamandır yeni oyunun gelip gelmeyeceği hakkında merak içerisindeydik. Neyse ki Valve sonunda bombayı patlattı ve oyun hakkında açıklama yaptı.

Half-Life’ın devam oyunu geliyor. Yanlış duymadınız oyun geliyor. Ancak önce ki oyunlardan bağımsız bir hikayeye sahip olacağı söylenen oyun, önümüzdeki sene içerisinde oyuncularla buluşacak. Ayrıca sadece PC için değil yeni nesil konsollar için de çıkış yapacak.

valve half-life 3

Half-Life 3 Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

Yapılan açıklamanın en ilginç yanı ise Unreal Engine 5 ile geliştirilecek. Bu nokta da Valve, oyunu daha hızlı geliştirebilmek için Source oyun motoru yerine Unreal Engine 5 ile geliştirmeyi düşünmüş olabilir.

Evet yazıyı buraya kadar okuyan tüm okurlarımıza duyurmak isteriz ki bugün 1 Nisan. Bu da ufakcık bir şaka… Bize kızmamanız dileğiyle, oyunla kalın…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
3 Yorumlar
  • Vallahi okurken bütün hevesi kaçtı ilk diğer oyunlardan bağımsız hikaye kısmında NASIL LAN diyip sövmeye başlamıştım, unreal engine 5 i görünce de valve ue kullanmaz dedim kendi motoru varken. Ayrıca epic onun azılı rakibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir