HaberPC

Valve’nin Yeni Patenti, Steam’de İndirmesini Beklemeden Oyunu Oynamamızı Sağlayabilir

Konsolların en büyük avantajlarından biri Steam'e gelebilir.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sene Mayıs ayında Valve’nin yeni bulut tabanlı oyun servisi olan Steam Cloud Play hizmeti duyurulmuştu.

Valve’nin bu yeni patenti Steam’de oyun indirilirken veya kurulurken oyunu oynamamızı sağlayabilir

Konsolların en büyük avantajlarından olan, Origin veya Battle.net gibi platformlarda bulunan, oyun indirilirken veya kurulurken işlem belli bir yüzdeye geldiğinde oyuna giriş yapıp oynayabilme özelliğinin daha geliştirilmiş benzer bir versiyonu Steam Cloud’a gelmesi mümkün gözüküyor.

Zira, SteamDB sitesi yaratıcı olan Pavel Djundik, dün paylaştığı tweet ile bu söylentiyi daha da güçlendirdiğini söyleyebiliriz. “Oyun dosyası okuma işlemi sürüyorken ‘anında oynat’ adı altında yeni bir patent üzerinde çalışıyorlar.”

Djundik’e göre bu özellik herhangi bir geliştirici müdahalesi de gerektirmeyecek. Ayrıca, bir oyunun yalnızca içeriğinin yarısı indirildikten sonra başlatılmasına izin veren rakip çözümlerin aksine, Valve’ın patentinin, bu alanda “sınırsız” olabileceğini de belirtmekte fayda var.

Valve'nin Patenti
Valve’nin Patent Görseli – Kaynak: Free Patents Online

Ancak bu konu hakkında şunu söylemekte fayda var; üzerinde çalışılan patentin gündelik hayatımıza kesin gireceği gözüyle bakılmamalı. Şirket bundan 15 yıl önce benzer çalışmalar yapmıştı fakat son zamanlarda artan Epic Games Store rekabetiyle beraber Valve şirketi, lider konumda tutma konusunda oldukça zorlanıyor. Kim bilir, belki bu özellik sadece Valve’ın Steam Deck oyun konsoluna gelir.

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu