Watch Dogs Markası Beyaz Perdeye Taşınıyor

New Regency, Ubisoft imzalı Watch Dogs'u beyaz perdeye taşıyor. Başrolde yıldızı Talk to Me ile parlayan Sophie Wilde konuşuluyor.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Eğlence sektörünün günden güne büyümesiyle alt sektörlerinin birbiriyle etkileşimi de haliyle artıyor. Son yıllarda bunun pek çok örneğini video oyun markalarının beyaz perdeye taşınması ile pekala gördük.

Dünyaca ünlü dijital yayın platformları bu gibi markaları beyaz perdede izleyici ile buluşturmaktan kaçınmıyor. Bu durumdan nasibini alacak bir başka ismin Watch Dogs olabileceği ise geçtiğimiz saatlerde açığa çıktı.

Ubisoft imzalı Watch Dogs, bir film adaptasyonu ile gündemde

Cyberpunk 2077, League of Legends ve The Last of Us’ın ardından sıra, Ubisoft’un popüler markasına gelmiş gibi. Bu yapımların adaptasyonlarının elde ettiği başarı sonrası bu gibi girişimlerin sayısında doğal olarak bir artış gözlendi.

New Regency ellerinden çıkacak bir Watch Dogs film adaptasyonu da bu kervana katılacak. Başrol için yıldızı Talk to Me ile parlayan Sophie Wilde konuşulurken yönetmen koltuğu içinse Fransız Mathieu Turi‘nin ismi geçiyor. Senaryo ise Christie LeBlanc’a emanet.

Watch Dogs - Sophie Wilde

Filmin senaryosuna ve kadrosuna dair başka bir detay bilinmezken tahminler o evrende geçen bambaşka bir hikaye anlatmak üzerine olacağı yönünde. Nitekim her hackerımızın hikayesi farklı şehirlerde geçmekte olup aralarında oldukça ufak, Easter Egg tadında bağlantılar içermekteydi.

Ubisoft tarafında adaptasyon çalışması yürütülen markalardan biri de Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s The Division ardından Watch Dogs oluyor. Hali hazırda Netflix kütüphanesinde yer alan Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix‘i de hatırlatmakta fayda var. 6 bölüme sahip yapıt Ubisoft işlerinden farklı parçalar sunmakta.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise the Sun!"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir