Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Watch Dogs ve The Stanley Parable Ücretsiz Oldu

Watch Dogs ve The Stanley Parable Ücretsiz Oldu

Epic Games Store her Perşembe ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam ediyor. Bu hafta da toplam değerleri 178 TL olan Watch Dogs ve The Stanley Parable ücretsiz oldu.

Watch Dogs Epic Games sayfasına bu bağlantıdan
The Stanley Parable Epic Games sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Oyunları 26 Mart tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilir ve daimi sahibi olabilirsiniz.

Watch Dogs Oyununun Hikayesi

2003 yılında Amerika’nın kuzey doğusunu ve Kanada’nın Ontario bölgesini kapsayan büyük çaplı bir elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik şebekesine gizlice virüs sızdıran bir hacker New York, Toronto ve Detroit başta olmak üzere pek çok şehrin iki gün boyunca elektriksiz kalmasına, su, ulaşım ve endüstrinin tamamen durmasına neden oldu.

Bunun sonucunda yüzlerce insan yaralandı, bazı insanlar ise hayatını kaybetti. Fakat bu olay farklı bir yönüyle büyük şirketlerin ilgisini çekti. Sadece tek bir arızanın bütün sistemi nasıl çökerttiğini, her şeyin aslında birbirine ne kadar bağlı olduğunu fark eden firmalar bir araya gelerek “CtOS” (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi) adında bir sistemi oluşturdular.

Bu sistem sayesinde güvenlik kameraları, trafik lambaları, cep telefonları ve daha birçok elektronik cihaz tek bir merkezden yönetilmeye başlandı. Oyunun ana karakteri Aiden Pearce ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya başlıyor. Bunu ise firmaların oluşturduğu merkezi işletim sistemine sızarak yapıyor. Şehirdeki tüm trafik lambalarını, güvenlik kameralarını, bankamatikleri, araçları elindeki Profiler adlı akıllı telefon benzeri cihazla kontrol ediyor.

Bunu yapma amacı ise intikam almak. Aiden Pearce ve ailesi geçmişte birileri tarafından saldırıya uğruyor ve yeğeni Lena ölüyor. Aiden Pearce ise elindeki Profiler adlı cihaz ile şehri bir silah gibi kullanarak saldırganlardan intikam almaya çalışıyor.

Sistem Gereksinimleri

MinimumÖnerilen
İS Windows Vista® (SP2) x64 / Windows 7 (SP1) x64 / Windows 8 x64 (x64 bit versions only)İS Windows Vista (SP2) x64 / Windows 7 (SP1) x64 / Windows® 8 x64 (x64 bit versions only)
CPU 2.66 GHz Intel® Core2 Quad Q8400 or 3.0 GHz AMD Phenom™ II X4 940CPU 3.5 GHz Intel Core i7-3770 or 4.0 GHz AMD FX-8350 or better
GPU 1024 VRAM DirectX 11 with Shader Model 5.0 or higherGPU 2048 VRAM DirectX 11 with Shader Model 5.0 or higher
Bellek 6 GB RAMBellek 8 GB RAM or greater
DirectX Version 11DirectX Version 11
Gerekli Depolama 25 GBGerekli Depolama 25 GB

The Stanley Parable Oyunu Hakkında

The Stanley Parable, bir birinci şahıs keşif oyunudur. Stanley olarak veya Stanley olmadan oynayacaksın. Bir hikâyeyi takip edeceksin veya etmeyeceksin. Bir seçeneğin olacak veya hiç seçeneğin olmayacak.

Oyun bitecek veya hiç bitmeyecek. Birbirini takip eden çelişkilerle birlikte oyunların işleyiş kuralları sürekli olarak bozuluyor. Bu dünya senin anlaman için yaratılmadı.

Fakat keşfettikçe yavaş yavaş anlamlar çıkarmaya başlayacaksın, paradokslar mantıklı gelmeye başlayacak ve belki de en sonunda güce kavuşacaksın. Oyun seni savaşmaya değil, dans etmeye davet ediyor.

Sistem Gereksinimleri

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi Windows 7İşletim Sistemi Windows 10
İşlemci 3.0 GHz P4, Çift Çekirdek 2.0 (veya üstü) ya da AMD64X2 (veya üstü)İşlemci 3.0 GHz P4, Çift Çekirdek 2.0 (veya üstü) ya da AMD64X2 (veya üstü)
Bellek 2 GB RAMBellek 4 GB RAM
Depolama 3 GBDepolama 3 GB
DirectX DirectX 9DirectX DirectX 11