Xbox Hiç Olmadığı Kadar Çok Anlatı Oyunlarına Eğiliyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Xbox patronu Phil Spencer, Xbox tarihinde daha önce görülmemiş bir şekilde hikaye odaklı proje geliştirmelerine eğilim olduğunu açıkladı.

Xbox

Xbox’ın gelecekteki eğilimi nasıl olacak?

The Guardian ile yapılan güncel bir röportajda Spencer, şirketin Xbox Series X için “geleneksel anlatı oyunları biçimleri” olarak tanımlananlara yani başka bir deyişle; çok oyunculu ve açık dünya olmayan oyunlara olan yaklaşımını dile getirdi.

“Muhtemelen Xbox tarihinde olduğundan daha fazlasını inşa ettiğimizi düşünüyorum. İster bu platform abonelik, ister donanım aygıtı veya mağaza olsun, platform sahipleri aktif olarak yeni ve muhtemelen daha riskli şeylere yatırım yapıyor çünkü işe yararsa oyuncuları Xbox ekosistemine sokmak bize daha çok şey katıyor.

Bu açıklamaya uyan birkaç Xbox oyununun geliştirildiğini zaten biliyoruz. Örneğin Senua’s Saga: Hellblade 2, nispeten niş ve fazlasıyla hikaye ağırlıklı bir fikrin büyük bütçeli bir devamı olarak hemen akla geliyor. Bunun yanında Spencer’ın yakın zamanda The Elder Scrolls’tan “çok farklı” olduğunu ifade ettiği Xbox’a ait geliştirici Obsidian’ın eseri fantastik RPG Avowed var. Xbox Game Pass şenlenecek gibi!

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image